W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Convention Bureau Katowice

Region: Górny Śląsk
ul. Rynek 13/110
40-013 Katowice
woj. śląskie
Kontakt:
telefon:32 259 32 15
fax: 32 253 74 23

e-mail:
Widok

Raport "Rynek turystyki biznesowej w Katowicach w 2012 roku" jest już dostępny

Raport Rynek turystyki biznesowej w Katowicach w 2012 roku jest już dostępny -

Pod koniec 2012 r. w Katowicach przeprowadzono badanie uczestników odbywających się w tym mieście spotkań konferencyjnych. W ich efekcie powstał raport opracowany przez dr. Krzysztofa Cieślikowskiego przy współpracy z Urzędem Miasta Katowice - Convention Bureau Katowice.

 

 

 

 

 


Liczba spotkań konferencyjnych i wydarzeń biznesowych organizowanych w 24 obiektach konferencyjnych w Katowicach w 2012 r. wyniosła 6117 (w tym 1119 trwających dwa dni i dłużej). Wzięło w nich udział ponad 520 tys. uczestników, z których każdy wydał średnio 234 złote.Jak wynika z badania, najwięcej spotkań konferencyjnych realizowanych jest w Katowicach  w miesiącach wiosennych (kwiecień, maj) oraz jesiennych (wrzesień i październik). Średnia liczba uczestników spotkania konferencyjnego wynosi ok. 85 osób, a jego średni czas trwania spotkań konferencyjnych to 1,5 dnia.
 
Ponadto badania rynku turystyki biznesowej w Katowicach obejmowały: identyfikację oficjalnych i nieoficjalnych powodów przyjazdów na spotkania konferencyjne do Katowic; rozpoznanie i analizę preferencji oraz oczekiwań delegatów wobec miasta Katowice jako miejsca spotkań; rozpoznanie struktury i wielkości wydatków delegatów spotkań konferencyjnych i wydarzeń biznesowych w Katowicach w 2012 roku; wskazanie profilu oferty turystycznej miasta dla zaspokojenia faktycznych potrzeb delegatów. Raport zawiera także opis miasta Katowice, jako miejsca atrakcyjnego dla rozwoju spotkań konferencyjnych i wydarzeń biznesowych w Polsce, następnie pokazano teoretyczne aspekty rynku spotkań konferencyjnych jako segmentu turystyki biznesowej (w tym także miejsce delegatów na rynku turystyk biznesowej), opisano metodykę prowadzonych badań i próbę badawczą. W dalszej części Raportu przedstawiono liczbę spotkań konferencyjnych w Katowicach, następnie wyniki badań ankietowych uczestników spotkań konferencyjnych w Katowicach i dokonano ich analizy. Raport kończy podsumowanie z wnioskami.

Raport w języku polskim jest dostępny na stronie internetowej Convention Bureau Katowice, gdzie już wkrótce ma pojawić się jego angielska wersja.

źródło: www.convention.katowice.eu