W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Convention Bureau Wrocław

Region: Dolny Śląsk
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław
woj. dolnośląskie
Kontakt:
telefon:71 347 51 87
fax: 71 347 51 85

e-mail:
  Widok

  Wrocław gospodarzem Kongresu Bibliotekarstwa i Informacji IFLA 2017

  Wrocław gospodarzem Kongresu Bibliotekarstwa i Informacji IFLA 2017 -

  Na tegorocznym Światowym Kongresie Bibliotekarstwa i Informacji IFLA, który odbył się w Kapsztadzie, Wrocław został wybrany gospodarzem Światowego Kongresu w sierpniu 2017 roku.


  W 2017 roku stolica Dolnego Śląska będzie miała okazję wykazać się jako destynacja do organizacji dużych eventów. Za dwa lata w sierpniu odbędzie się tam Światowy Kongres Bibliotekarzy i Informacji IFLA. Decyzja o tym została oficjalnie podana podczas sesji zamykającej tegoroczny Kongres. Spodziewanych jest około 4 tysięcy gości.


  To najważniejsze i największe wydarzenie związane z bibliotekarstwem oraz informacją naukową. Światowy Kongres Bibliotekarstwa i Informacji IFLA skupia co roku wiele tysięcy bibliotekarzy ze wszystkich stron świata. Dotąd wydarzenie to odbywało się we Francji Lyonie w 2014, w 2013 w Singapurze, w 2012 w Helsinkach, a w 2011 roku w Puerto Rico. W tym roku Kongres odbył się w Kapsztadzie w RPA, a za rok odbędzie się w Stanach Zjednoczonych.
  Podczas trwania Kongresu odbywają się także konferencje satelitarne, zwiedzanie bibliotek, miasta i okolic oraz wystawy najnowszych technologii w dziedzinie bibliotekarstwa i informacji naukowej. Dla Wrocławia wydarzenie to zbiegnie się z rokiem zamykającym kadencję miasta jako Światowej Stolicy Książki UNESCO.