W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Gdańsk Convention Bureau

Region: Pomorze
ul. Długi Targ 28/29
80-830 Gdańsk
woj. pomorskie
Kontakt:
telefon:58 300 06 59
fax: 58 301 66 37

e-mail:
Widok

Jest szansa na kongres ICCA 2017 w Gdańsku!

Jest szansa na kongres ICCA 2017 w Gdańsku! -
Gdańsk znalazł się na tzw. "short liście" miast branych pod uwagę pod względem lokalizacji kolejnej edycji kongresu branży spotkań. Stolica województwa pomorskiego powalczy o bycie organizatorem ICCA w 2017 roku z Pragą i St. Petersburgiem.
 
Decyzja o tym, że kongres ICCA 2017 odbędzie się w Europie została ogłoszona w ubiegłym tygodniu podczas 52. Walnego Zgromadzenia Członków ICCA w Szanghaju. Wcześniej Gdańsk Convention Bureau/GOT przygotowało ofertę, która została pozytywnie zaopiniowana przez międzynarodowy Zarząd ICCA. Do końca kwietnia 2014 r. odbędzie się wizyta studyjna przedstawicieli ICCA w Gdańsku. Do 1 maja każde z miast znajdujące się na tzw. short liście będzie miało jeszcze czas, aby dokonać ewentualnych zmian w swoich ofertach. Prezentacja ostatecznej oferty przed jury odbędzie się przed targami IMEX we Frankfurcie 18 maja 2014 r. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi dwa dni później, 19 maja 2014 r.
 
Lista podmiotów wspierających Gdańsk w staraniach o organizację kongresu ICCA w Gdańsku jest imponująca. Znalazły się na niej: Miasto Gdańsk, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Poland Convention Bureau/POT, Centrum Wystawienniczo - Kongresowe AmberExpo, InvestGDA, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, Gdański Oddział PTTK, Poznań Convention Bureau, Miasto Kraków, Symposium Cracoviense, Targi w Krakowie, Bydgoskie Centrum Informacji, Mazurkas Travel, oraz przedstawiciele lokalnej branży turystycznej - hotele, PCO/DMC i wielu innych.
 
Prestiżowy kongres branży spotkań
 
Przypomnijmy, że kongres ICCA (International Congress & Convention Association)  to spotkanie, w trakcie którego destynacja może zaprezentować swoje najlepsze obiekty konferencyjne i przedstawić swój potencjał biznesowo-kulturalny. Dla Gdańska to możliwość zaprezentowania nie tylko infrastruktury, ale także potencjału i profesjonalizmu pomorskiej branży spotkań. Kongres ICCA to również jedno z najważniejszych wyzwań konferencyjnych, ponieważ uczestnikami (700-1000 osób) są profesjonaliści i top management z branży konferencyjnej, szczególnie wymagający jeżeli chodzi o poziom organizacji wydarzenia. Ale wydarzenie jest nie tylko szansą dla Gdańska, ale też okazja do promocji Polski jako atrakcyjnej destynacji turystycznej wśród międzynarodowych specjalistów z branży. Nowo nawiązane kontakty biznesowe podczas wydarzenia być może zaowocują w przyszłości kolejnymi dużymi i prestiżowymi eventami zorganizowanymi w naszym kraju.
 
Największe branżowe stowarzyszenie
 
ICCA reprezentuje prawie 1000 podmiotów z ponad 90 krajów na świecie. Jest najważniejszym stowarzyszeniem na świecie w branży spotkań biznesowych. Członkowie ICCA mają dostęp do największej na świecie bazy danych o konferencjach organizowanych przez stowarzyszenia. ICCA jest również platformą współpracy światowych ekspertów i stanowi płaszczyznę kontaktu stowarzyszeń z destynacjami.
 
GCB/GOT jest członkiem ICCA od 2007r. i od początku aktywnie uczestniczy w życiu stowarzyszenia. W ICCA istnieje podział na sektory, dotyczący specyfiki działalności danej firmy - GCB należy do sektora destination marketing. ICCA dzieli się również na oddziały, związane z położeniem geograficznym (GCB należy do Oddziału Europy Centralnej, a Anna Górska Prezes GCB/GOT jest jego Przewodniczącą). 
 
Redakcja konferencje.pl trzyma kciuki za Gdańsk!