W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Gdańsk Convention Bureau

Region: Pomorze
ul. Długi Targ 28/29
80-830 Gdańsk
woj. pomorskie
Kontakt:
telefon:58 300 06 59
fax: 58 301 66 37

e-mail:
Widok

Rekordowa liczba konferencji w Gdańsku i Regionie

Rekordowa liczba konferencji w Gdańsku i Regionie -
W 2013 roku w Gdańsku i Regionie odbyło się ponad 7 tys. spotkań biznesowych. To ponad 2 tys. wydarzeń więcej niż w roku poprzednim.
 
Gdańsk Convention Bureau/GOT podsumowało ankiety statystyczne nadesłane przez pomorskie obiekty do końca 2013 roku. Choć dane wciąż spływają już teraz wiadomoy, że rok 2013 był wyjątkowy udany dla lokalnej branży związanej z przemysłem spotkań.
 
Coraz więcej spotkań w Gdańsku
 
W 2013 roku w Gdańsku i Regionie odbyło się 7 186 spotkań biznesowych (5098 w roku 2012), w których łącznie uczestniczyło ponad 630 000 krajowych i zagranicznych delegatów (400 492 w roku 2012). To bardzo wyraźny wzrost i sygnał, że Gdańsk ma aspirację nie tylko utrzymać się w czołówce krajowych destynacji konferencyjnych, lecz także być silną konkurencją dla innych europejskich miast. Szczególnie, że znacząco wzrosła liczba spotkań o charakterze międzynarodowym z 525 w 2012 roku do 832 w roku 2013.
 
Wzrost liczby spotkań w Sopocie i Regionie
 
Wzrost liczby spotkań odnotował nie tylko Gdańsk, ale również Sopot (1056 spotkań w 2013 w porównaniu do 794 roku 2012) oraz tzw. Region obejmujący pomorskie obiekty poza Gdańskiem, Gdynią i Sopotem (1213 spotkań w 2013 i 880 w roku 2012). Bardzo dobry wynik Sopotu i Regionu to dowód na to jak szeroką i bogatą ofertą konferencyjną może pochwalić się województwo pomorskie.
 
Raport statystyczny Gdańsk Convention Bureau/GOT to jedyny tego typu dokument tak kompleksowo podsumowujący przemysł spotkań w Gdańsku i Regionie. Skierowany do lokalnej branży, krajowych i międzynarodowych organizatorów spotkań i pozostałych związanych z turystyką biznesową jest źródłem informacji o potencjale konferencyjnym Gdańska. Tak dobry wynik, to również efekt działań promocyjnych na arenie krajowej i międzynarodowej prowadzonych przez Gdańsk Convention Bureau GOT konsekwentnie od kilku lat. Teraz dopiero widzimy prawdziwe rezultaty naszej wytężonej pracy- mówi Anna Górska, Prezes Zarządu Gdańsk Convention Bureau GOT. Szczególnie, że wpływ, również ekonomiczny, przemysłu spotkań na rozwój metropolii jest coraz większy. Gdyby przyjąć wskaźnik ICCA (736 USD x liczba uczestników x 3 dni przyp.) międzynarodowa konferencja zorganizowane w Gdańsku i Regionie, w której uczestniczyło 300 delegatów wygenerowała kwotę prawie 1,9 mln złotych. Część tej kwoty pozostaje w destynacji. Dlatego badania statystyczne Gdańsk Convention Bureau/GOT będą również kontynuowane w roku 2014.
 
Gdańsk Convention Bureau/GOT pragnie podziękować wszystkim obiektom z Gdańska, Gdyni, Sopotu i pozostałej części woj. pomorskiego w sumie 60 hotelom, centrom konferencyjnym, obiektom sportowym, kulturalnym i pozostałym za zaangażowanie w badania i przesłanie wypełnionych ankiet statystycznych. "Bez Państwa wsparcia podobne podsumowanie ruchu turystyki biznesowej w Gdańsku i Regionie nie byłoby możliwe. Ponad 7 000 spotkań biznesowych w Gdańsku i Regionie to przede wszystkim Państwa sukces" - czytamy w komunikacie przesłanym do mediów.
 
Więcej informacji podsumowujących ruch turystyki biznesowej w Gdańsku i Regionie zostanie opublikowanych w corocznym raporcie statystycznym przygotowywanym przez Gdańsk Convention Bureau/GOT. Publikacja raportu jest planowana na II kwartał 2014 roku (raport będzie dostępny w wersji online i drukowanej).