W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Gdańsk Convention Bureau

Region: Pomorze
ul. Długi Targ 28/29
80-830 Gdańsk
woj. pomorskie
Kontakt:
telefon:58 300 06 59
fax: 58 301 66 37

e-mail:
Widok

Gdańsk podsumowuje dane na temat spotkań w regionie

Gdańsk podsumowuje dane na temat spotkań w regionie -
Już w maju 2014 r. ukaże się raport podsumowujący ruch turystyki biznesowej w Gdańsku i Regionie w 2013 roku.
 
Gdańsk Convention Bureau GOT prowadzi badania ruchu turystyki biznesowej w Gdańsku i Regionie od 2009 roku. Co roku zespół zwraca się do hoteli, centrów konferencyjnych, obiektów sportowych, kulturalnych, uczelni wyższych o wypełnienie ankiety statystycznej, w której prosi o informacje dotyczące zorganizowanych wydarzeń biznesowych (konferencji, targów, szkoleń itp.). Zebrane dane są co roku publikowane w formie raportu statystycznego dostępnego w wersji online na stronie www.gdanskconvention.pl oraz w wersji drukowanej. Dokument, opracowywany we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim jest jedynym tego typu dokumentem, tak szczegółowo charakteryzującym turystykę biznesową w Gdańsku i Regionie.
 
Pełen obraz rynku spotkań w Trójmieście
 
Badania statystyczne są niezwykle ważnym źródłem wiedzy o danym regionie, pozwalają przewidywać trendy, budować strategię działania, ale też umożliwiają ocenę efektów podejmowanych działań. W przypadku przemysłu spotkań statystyki pełnią też inną, istotną funkcję. Na ich podstawie bowiem tworzy się rankingi - krajowe oraz zagraniczne. Pozycja danego miasta w rankingu może (i bardzo często ma) znaczenia przy wyborze danej destynacji jako miejsca organizacji konferencji.
 
Zachęcamy pomorskie obiekty do zaangażowania się również  w tegoroczną edycję badań. W 2013 roku 60 obiektów konferencyjnych z Gdańska i Regionu przekazało informację o ponad 7 000 spotkań biznesowych!