W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Gdańsk Convention Bureau

Region: Pomorze
ul. Długi Targ 28/29
80-830 Gdańsk
woj. pomorskie
Kontakt:
telefon:58 300 06 59
fax: 58 301 66 37

e-mail:
Widok

Ponad 80 zapytań w sprawie organizacji konferencji w Gdańsku

Ponad 80 zapytań w sprawie organizacji konferencji w Gdańsku -
W 2013 r. do Gdańsk Convention Bureau spłynęło ponad 80 zapytań w sprawie organizacji konferencji. Gdańskie biuro spotkań jest bowiem pierwszym kontaktem dla krajowych i zagranicznych agencji eventowych, korporacji, stowarzyszeń i innych podmiotów, które chcą zorganizować swoje wydarzenie w Trójmieście.

Najwięcej, bo ponad 50% zapytań związanych z organizacją konferencji, szkoleń i innych spotkań biznesowych, dotyczyło kontaktów do lokalnych usługodawców (hoteli, obiektów konferencyjnych, PCO, przewodników i innych). Do Gdańsk Convention Bureau o pomoc zgłaszały się agencje eventowe, członkowie Gdańskiej Organizacji Turystycznej, Honorowi Ambasadorzy Kongresów Polskich z Pomorza oraz przedstawiciele korporacji i stowarzyszeń. Część zapytań była efektem udziału GCB w targach turystyki biznesowej oraz road show.
 
Nieco ponad 20% zapytań było związanych z przekazaniem dla uczestników spotkań materiałów promocyjnych dotyczących Gdańska i Regionu (folderów, map, gadżetów, katalogów obiektów konferencyjnych, katalogów produktów turystycznych i innych) oraz organizacji dedykowanych Welcome Desk w Porcie Lotniczym w Gdańsku (funkcjonującego m.in. przy okazji Europejskiego Forum Nowych Idei czy Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif).
 
Popularna aplikacja i strona internetowa
 
Organizatorzy spotkań biznesowych byli również zainteresowani wykorzystaniem aplikacji GCBeVENT podczas swoich wydarzeń (w 2013 roku aplikacja była m.in. wykorzystywana podczas konferencji "Media, biznes, kultura" na Uniwersytecie Gdańskim, Kongresie Smart Metropolia w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo, Forum Inicjowania Rozwoju również w AmberExpo, spotkaniach organizowanych przez Gdańsk Convention Bureau/Gdańską Organizację Turystyczną, w tym konferencji Nowe Trendy w Turystyce, szkoleniu w ramach Trójmiejskiej Akademii Organizatora Spotkań Biznesowych i wielu innych).
 
W 2013 roku do Gdańsk Convention Bureau spływały również zapytania m.in. od studentów kierunków związanych z turystyką i meeting planningiem dotyczące działań GCB, raportów statystycznych poświęconych turystyce biznesowej i innych. Stronę internetową www.gdanskconvention.pl, na której znajdują się m.in. informacje dot. połączeń lotniczych, obiektów konferencyjnych i usługodawców, odwiedziło ponad 10 000 unikalnych użytkowników (ponad 3-krotnie więcej niż w roku 2012).