W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Gdańsk Convention Bureau

Region: Pomorze
ul. Długi Targ 28/29
80-830 Gdańsk
woj. pomorskie
Kontakt:
telefon:58 300 06 59
fax: 58 301 66 37

e-mail:
Widok

Gdańsk nie zorganizuje kongresu ICCA

Gdańsk nie zorganizuje kongresu ICCA -
18 maja br. we Frankfurcie zaprezentowano ofertę Gdańska na organizację zaplanowanego na 2017 rok International Congress & Convention Association. Niestety polskie miasto przegrało z ofertą czeskiej Pragi.

- Jadąc do Frankfurtu, wiedzieliśmy, że spotkamy się z faworytem wyścigu - Pragą - mówi Anna Górska, Prezes Zarządu GCB/GOT. - Jednak po prezentacji, która była ogromnie emocjonalna i wzruszająca wszyscy czuliśmy, że Gdańsk wysunął się na prowadzenie. I tak też się stało. W ostatniej chwili dowiedzieliśmy się, że Praga zabrała do Frankfurtu 'tajną broń' - Prezydenta Tomasa Hudeceka, który przechylił szalę zwycięstwa na ich stronę, pokazując ogromną pasję z jaką wspiera innowacje oraz gospodarkę opartą na wiedzy, wpisując to w strategię miasta. W strategię tą idealnie wpisał się także Kongres ICCA - dodaje.
 
Kongresu w Gdańsku nie będzie
 
Członkowie Zarządu ICCA, przyznali, że trudno było im podjąć ostateczną decyzję. Ostatecznie o tym, że zwyciężyła Praga, zadecydowały marginalne czynniki. Poza tym stolica Czech miała już na poczatku przewagę - miasto to starało się o pozyskanie kongresu już po raz trzeci, a Gdańsk dopiero po raz pierwszy. Polska oferta zyskała jednak uznanie Martina Sirka, Dyrektora Zarządzającego ICCA, który był przekonany, że składając ją rok wcześniej Gdańsk byłby bezapelacyjnym wygranym w tej rywalizacji. Zarząd ICCA podkreślił także ogromne zaangażowanie zespołu z Polski, a jego szczególne uznanie zyskała charyzmatyczna prezentacja oparta na wolności jako najwyższej wartości dla wszystkich Polaków.