W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Gdańsk Convention Bureau

Region: Pomorze
ul. Długi Targ 28/29
80-830 Gdańsk
woj. pomorskie
Kontakt:
telefon:58 300 06 59
fax: 58 301 66 37

e-mail:
Widok

Gdańsk na targach EIBTM w Barcelonie

Gdańsk na targach EIBTM w Barcelonie -

Od 29 listopada do 1 grudnia w Barcelonie odbyły się targi EIBTM (The European Incentive Business Travel and Meetings Exhibition). To jedno z największych wydarzeń w branży turystyki biznesowej w Europie, co roku przyciąga kilka tysięcy gości. W tym roku Gdańsk i Region, reprezentowane przez Gdańsk Convention Bureau dzieliło stoisko z miastem Sopot.

 

 

 

 

 

 
W czasie imprezy Gdańsk Convention Bureau w partnerstwie z magazynem branżowym CIM, zorganizowało spotkanie z 50 niemieckimi Partnerami, czołowymi  klientami niemieckiego rynku, tj. organizatorami eventów biznesowych. CIM jest wiodącym pismem w branży spotkań biznesowych i incentives. Ponadto Gdańsk Convention Bureau odbyło 47 zaplanowanych wcześniej spotkań w ramach programu Hosted Buyers, promując obiekty konferencyjne, profesjonalnych organizatorów konferencji, meeting plannerów oraz inne firmy działające w Regionie Pomorskim. Hosted Buyers to grupa kupców, wybrana przez EIBTM oraz najważniejsze media na poszczególnych rynkach krajowych. Umówieni goście poznali ofertę konferencyjno-hotelową regionu pomorskiego mogli także spróbować polskich specjałów, w tym także regionalnego  piwa Amber oraz skosztować tradycyjnych śliwek w czekoladzie.

- Targi przyciągnęły gości z całego świata. Na spotkanie z zespołem Gdansk Convention Bureau umówieni byli nawet  reprezentanci Zjednoczonych Emiratów Arabskich - dodaje Anna Górska, Prezes Gdańsk Convention Bureau / GOT. Nie są jeszcze dostępne statystyki za 2011 rok, ale dla porównania program hosted buyers w 2010 roku wyniósł rekordową liczbę 8,376 kupców zarejestrowanych na targi. Od kilku lat tendencja jest wzrostowa.

W tym roku, razem z GCB w targach uczestniczyła Pani Iwona Bierut, Dyrektor Wydziału Polityki Gospodarczej Urzędu Miasta Gdańsk.

EIBTM pozostają (obok targów IMEX - The Worldwide Exhibition for Incentive Travel, Meetings & Events) wiodącym spotkaniem branżowym w Europie. Koncepcja targów zapewnia bezpośredni kontakt organizatorów spotkań biznesowych z wystawcami. Zaproszeni goście są uprzednio starannie wybierani. Koszt przyjazdu do Barcelony, pokrywany jest w ramach opłat wnoszonych przez wystawców.

 

 

źródło: www.gdanskconvention.pl