W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Gdańsk Convention Bureau

Region: Pomorze
ul. Długi Targ 28/29
80-830 Gdańsk
woj. pomorskie
Kontakt:
telefon:58 300 06 59
fax: 58 301 66 37

e-mail:
Widok

Gdańsk przyciąga organizatorów. Sprawdź jak.

Gdańsk przyciąga organizatorów. Sprawdź jak. -

Z miesiąca na miesiąc wzrasta oglądalność portalu www.gdanskconvention.pl, który w całości dedykowany jest turystyce biznesowej Gdańska i Regionu Pomorskiego. Portal jest cennym źródłem informacji dla wszystkich, którzy zaangażowani są w turystykę biznesową. Dostarcza informacji na temat bieżących działań zespołu Gdańsk Convention Bureau oraz informacji dotyczących branży spotkań w kraju i zagranicą.
 

 

 

 

 

 

Działania promocyjno-informacyjne portalu prowadzone są od II kw. 2010 roku i będą trwały do końca roku 2011, a ich celem jest przede wszystkim zwiększenie rozpoznawalności GCB jako podmiotu wspomagającego organizatorów spotkań biznesowych oraz promocję Gdańska i Regionu jako destynacji konferencyjnej. Kampania prowadzona jest w ramach projektu "Promocja turystyki biznesowej jako markowego produktu Gdańska i Pomorza" dofinansowanej  Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.
Plan kampanii zakładał pozyskanie 75000 odwiedzin w okresie kwiecień 2010 - grudzień 2011, jednak dzięki wspólnym działaniom firmy Kompan.pl oraz GCB już do końca lipca zarejestrowano ponad 81.000 odwiedzin!

Założony plan został osiągnięty, jednak działania promocyjne prowadzone są dalej za pomocą trzech głównych kanałów: linki sponsorowane, pozycjonowanie organiczne oraz reklama kontekstowa (banery, reklamy tekstowe). Z danych uzyskanych poprzez  Google Analytics wynika, że w okresie kwiecień 2010 - lipiec 2011 Portal odwiedziło 82 585 osób z 89 krajów na całym świecie, a najpopularniejsze oprócz Polski to: Wielka Brytania, Niemcy,  USA, Holandia, kraje Skandynawskie, Belgia, Francja. Najpopularniejszymi miasta z terytorium Polski, będącymi źródłem odwiedzin to Gdańsk, Warszawa, Poznań, Kraków, Katowice i Wrocław. Z danych wynika również, że największym zainteresowaniem użytkowników portalu cieszy się wyszukiwarka obiektów konferencyjnych oraz dział aktualności.

Liczby nie są porównywalne ze stronami poświęconymi turystyce przyjazdowej, ale pamiętajmy, że portal www.gdanskconvention.pl jest portalem przeznaczonym wyłącznie na potrzeby dynamicznie rozwijającego się przemysłu spotkań. Strona najczęściej odwiedzana jest przez meeting plannerów, firmy organizujące kongresy, usługodawców, przedstawicieli międzynarodowych stowarzyszeń zainteresowanych nowymi destynacjami na organizację swoich konferencji.

W ostatnim czasie w celu polepszenia funkcjonalności portalu dedykowanego turystyce biznesowej województwa pomorskiego GCB wprowadziło nowe udogodnienia i informacje. Pojawił się na nim nowy film promocyjny "Gdańsk & Region - where business meets", tak jak wszystkie inne materiały, możliwy do ściągnięcia bezpłatne ze strony. Na stronie www.gdanskconvention.pl wymienieni są również tzw. PCO rekomendowani przez GCB, czyli profesjonalni organizatorzy kongresów. Do nich również bez pośrednio ze strony można przesłać zapytanie dot. organizacji konferencji.

Wszystkie informacje na portalu są na bieżąco tłumaczone na język angielski.

 

 

źródło: www.gdanskconvention.pl