W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Gdańsk Convention Bureau

Region: Pomorze
ul. Długi Targ 28/29
80-830 Gdańsk
woj. pomorskie
Kontakt:
telefon:58 300 06 59
fax: 58 301 66 37

e-mail:
Widok

Gdańskie Targi Turystyczne zakończone sukcesem

Gdańskie Targi Turystyczne zakończone sukcesem -

GTT 2012 - Gdańskie Targi Turystyczne to największe spotkanie branży u progu sezonu turystycznego. W tym roku targi odbyły się w dniach 13-15 kwietnia.

 

 

 

 

 Pomorski event należy i od lat utrzymuje się w pierwszej trójce najlepszych targów turystycznych w Polsce. Rokrocznie GTT przyciąga odwiedzających z kraju i zagranicy. W 2011 r. w targach uczestniczyło ponad 350 wystawców, a odwiedziło je blisko 10 tys. gości, a wśród nich: narodowe i regionalne organizacje promocji turystycznej, touroperatorzy, biura podróży, agencje turystyczne, baza turystyczna oraz przewoźnicy.
 
Gospodarze nie zapominają także o dodatkowych atrakcjach dla publiczności jak: festyny, konkursy, kuchnie regionalne, pokazy, a także konkursy z nagrodami: Konkurs o Medal Mercurius Gedanensis oraz Najlepsza Promocja Turystyki 2011. Wśród tegorocznych laureatów znajduje się Gdańska Organizacja Turystyczna, która otrzymała nagrodę za mobilną aplikację turystyczną "Gdansk4u mobile" (I miejsce, Innowacyjne rozwiązanie w turystyce) oraz nagrodę za Bitwę Morską - Oblężenia Twierdzy Wisłoujście (I miejsce, Impreza turystyczna).
 
W konkursie szczególną uwagę zwrócono na najmłodszą komórkę  GOT, tj. GCB - Gdańsk Convention Bureau, specjalizujące się w promocji stricte turystyki biznesowej: konferencji, kongresów. Gdańsk Convention Bureau otrzymało główną nagrodę, zajmując tym samym pierwsze miejsce w kategorii Wydarzenie Roku 2011 - za kilkuletnią pracę nad pozyskaniem dla Gdańska Konferencji ICCA Research, Sales & Marketing Programme, Gdańsk 2011. - Nagroda ta to nie tylko ogromne wyróżnienie dla pracy całego zespołu GCB, ale również zrozumienie dla strategicznej roli turystyki biznesowej w wywieraniu wpływu na rozwój miast i regionów. Konferencja ICCA RSMP należy do najbardziej prestiżowych spotkań w branży kongresowej. Pozyskanie jej było dużym wyzwaniem. Za pierwszym razem przegraliśmy z Wilnem. Przy okazji kolejnego konkursu stworzyliśmy lepszą ofertę destynacji, pokonując tym samym wiele miast europejskich. Dziękujemy za wyróżnienie i zachęcamy pomorskie firmy do współpracy z GCB - mówi Anna Górska, Prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej / Gdańsk Convention Bureau.
 
Dodamy, że II miejsce w tej kategorii zajęło Miasto Gdynia za organizację Zlotu Największych Żaglowców Świata - The Culture 2011 Tall Ships Regatta, a III miejsce Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Pomorskiego i Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, Miasto Sopot oraz Stowarzyszenie Turystyczne Sopot za organizację  4. Forum Turystyki Państw Rejonu Morza Bałtyckiego w Sopocie.
 
To jednak nie koniec wyróżnień dla Gdańsk Convention Bureau. GCB otrzymało także nagrodę, zajmując II miejsce w kategorii Publikacja Naukowa za "Raport statystyczny 2011: Promocja turystyki biznesowej jako markowego produktu Gdańska i Pomorza - Pomorski rynek spotkań i perspektywy jego rozwoju". Publikacja powstała we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim oraz pomorskimi obiektami konferencyjnymi.

 


źródło: www.gdanskconvention.pl