W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Gdańsk Convention Bureau

Region: Pomorze
ul. Długi Targ 28/29
80-830 Gdańsk
woj. pomorskie
Kontakt:
telefon:58 300 06 59
fax: 58 301 66 37

e-mail:
Widok

WEC 2012 - relacja

WEC 2012 - relacja -

Do St. Louis w USA w ubiegłym tygodniu zjechało około 2000 profesjonalistów branży spotkań aby uczestniczyć w dorocznym Kongresie Edukacyjnym MPI WEC 2012 - Meetings Professionals International.

 

 

 

 

 

 


Tematem przewodnim spotkania było hasło "connectivity" - spajanie, łączenie ludzi i idei, nawiązywanie kontaktów, jak też powiązania międzyludzkie i ich wpływ na nasze życie zawodowe oraz prywatne. Pokazano case studies, przykłady jak osiągnąć sukces, prezentacje z dziedziny nauk społecznych, powiązań międzyludzkich, innowacji, aplikacji mobilnych.

Polskę reprezentowały dwie osoby z polskiego oddziału organizacji MPI Poland Club - Anna Górska, Prezes Zarządu Gdańsk Convention Bureau / Gdańskiej Organizacji Turystycznej, pełniąca funkcję Wiceprezesa ds. Członkostwa w MPI Poland Club oraz Krzysztof Celuch, Kierownik Poland Convention Bureau w Polskiej Organizacji Turystycznej, Członek Światowego Zarządu MPI.

- Bardzo żałuję, że tak mało osób z Polski uczestniczy w międzynarodowych spotkaniach organizacji, których są członkami. Moim zdaniem to niepowtarzalna okazja aby pokazać jak silna jest Polska na arenie międzynarodowych spotkań. Jesteśmy liderami, musimy tylko częściej bywać, pokazywać się, mówić o naszym kraju i miastach jako destynacjach kongresowych, ponieważ nie są to jeszcze kierunki znane" - mówi A. Górska.

Przykładowe tematy sesji tegorocznego kongresu to: Trendy w przemyśle spotkań i branży eventowej, Najnowsze aplikacje mobilne, którą wybrać i jak je używać, Siła jest w liczbach, Dane statystyczne i jak je wykorzystywać, Współpraca pomiędzy partnerami branży spotkań, Skuteczne techniki negocjacji. Przedstawiciele z Polski uczestniczyli również w Chapters leaders forum, czyli forum wymiany doświadczeń dla liderów i przedstawicieli zarządów swoich oddziałów MPI, dzięki czemu mieli możliwość wysłuchania prelekcji o ciekawych i sprawdzonych dobrych praktykach dot. działalności MPI.
- Kongres to przede wszystkim kontakty i znajomości międzynarodowe, które owocują w przyszłości, ale również zastrzyk wiedzy i pomysłów, do wykorzystania w pracy codziennej - dodaje A. Górska.

Kolejny kongres MPI odbędzie się w przyszłym roku w Las Vegas.
 

 

źródło: www.gdanskconvention.pl