W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Gdańsk Convention Bureau

Region: Pomorze
ul. Długi Targ 28/29
80-830 Gdańsk
woj. pomorskie
Kontakt:
telefon:58 300 06 59
fax: 58 301 66 37

e-mail:
Widok

Gdańsk wraca z Monachium z kolejnym sukcesem na koncie

Gdańsk wraca z Monachium z kolejnym sukcesem na koncie -

11 października w Konsulacie Polskim w Monachium GCB zorganizowało Road show pod hasłem "Let's Gdańsk", którego celem była promocja Gdańska i Regionu.

 

 

 

 

 


Wybór Monachium na miejsce prezentacji nie był przypadkowy. Dla organizatorów spotkań ważnym czynnikiem przy wyborze danej destynacji jest jej dostępność komunikacyjna. Miasto Gdańsk ma bezpośrednie połączenia lotnicze z Monachium - aż 3 loty dziennie. Niemiecki rynek jest zatem niezwykle atrakcyjny dla Gdańska, stąd inicjatywa Gdańsk Convention Bureau.


W konsulacie pojawiło się ponad 20 czołowych niemieckich meeting plannerów. Zgromadzonych gości przywitał osobiście Konsul Marek Meyer. Prezentacje Gdańsk Convention Bureau oraz Partnerów (Dwór Oliwski z Gdańska, Hotel Haffner z Sopotu i profesjonalny organizator kongresów - Joyevent.pl) wysłuchane zostały z dużym zainteresowaniem. Prezes GCB/GOT Anna Górska zaprezentowała Gdańsk i region pod kątem dostępności komunikacyjnej, bazy hotelowej, wielkości i typu obiektów konferencyjnych oraz atrakcji turystycznych. Następnie zespół GCB przedstawił najciekawsze oferty incentive oraz nowy, innowacyjny produkt, który GCB oferuje na wszelkie kongresy odbywające się w Regionie - aplikację GCBeVENT na smartfony. Po przedstawieniu możliwości konferencyjno-eventowych Pomorza odbyła się loteria z atrakcyjnymi nagrodami, w tym m.in. pobytami weekendowymi ufundowanymi przez Partnerów GCB.


Na koniec miała miejsce degustacja tradycyjnej polskiej kuchni. Ta część spotkania sygnowana była hasłem "Let's Taste Gdansk". Podczas rozmów, które odbyli przedstawiciele GCB i ich Partnerzy z niemieckimi meeting plannerami wyraźnie było widać zainteresowanie ofertą konferencyjną Gdańska i Regionu. Teraz pozostaje jedynie dobrze wykorzystać nawiązane kontakty i nawiązać ścisłą współpracę.

Selekcją i zaproszeniem gości zajęła się wyspecjalizowana na niemieckim rynku agencja tmf dialogmarketing GmbH. Przy spotkaniach typu Road show, jest to najtrudniejszy element i etap organizacyjny. Wsparcia inicjatywie udzielił Konsulat RP w Monachium, który udostępnił swoje sale i tym samym nadał wydarzeniu prestiżowy charakter. W spotkanie zaangażował się również  Polski Ośrodek Informacji Turystycznej z Berlina. Partnerzy Gdańsk Convention Bureau (członkowie Gdańskiej Organizacji Turystycznej) bezpłatnie wzięli udział spotkaniu.

- Uważam spotkanie za bardzo efektywne. Jeśli pozwoli nam na to budżet, chciałabym kontynuować tą formę promocji w przyszłości. Liczę jednak na większy osobowy udział naszych partnerów. Meeting plannerom zależy na otrzymaniu w ramach jednego spotkania kompleksowej informacji o różnorodnych obiektach. Bardzo pozytywne odebrali zaprezentowane hotele i docenili to, że mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami Hotelu Haffner, Dworu Oliwskiego oraz agencji Joyevent.pl - Anna Górska, Prezes GOT/GCB.
 
Prezentacja GCB dostepna jest na slideshare:
http://prezi.com/4lwpljdyu0cx/monachium/

Relacja fotograficzna na flickr: http://www.flickr.com/photos/gdanskregioncvb/sets/72157631774169889/


źródło: www.gdanskconvention.pl