W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Gdańsk Convention Bureau

Region: Pomorze
ul. Długi Targ 28/29
80-830 Gdańsk
woj. pomorskie
Kontakt:
telefon:58 300 06 59
fax: 58 301 66 37

e-mail:
Widok

Gdańsk ze Złotym Kogutem!

Gdańsk ze Złotym Kogutem! -

Film promocyjny Gdańsk Convention Bureau "Gdansk & Region 4 in 1" zwyciężył na portugalskim festiwalu ART & TUR - Międzynarodowym Festiwalu Filmów Turystycznych w Portugalii.

 

 

 

 

 

 

 

Złoty Kogut za Najlepszy Scenariusz dla filmu z Gdańska to jedna z głównych nagród filmowego konkursu. Film prezentuje województwo pomorskie, jako atrakcyjną destynację dla turystyki biznesowej z unikalną ofertą odwołującą się do wyróżników: bursztynu, morza, zamków gotyckich i Solidarności. Film jest zrealizowany w wersji dłuższej, złożonej z czterech tematycznych części oraz oddzielnych, minutowych spotów dla każdego produktu.

Filmy oceniało międzynarodowe jury z Portugalii, Hiszpanii, Francji, Niemiec i Polski złożone z ekspertów z różnych dziedzin: kina, dziennikarstwa, telewizji, turystyki i marketingu w tym między innymi: Juan Francisco Rivero, Fernando Santos, Fernando Faria Paulino, Michael Schoen, Eduardo Pinto, Ewa Kotus.
 

Nagrodę w imieniu GCB odebrała reżyserka i autorka scenariusza, Alicja Kosicka z Inspiros Consultig Group.
- Filmy są ważnym narzędziem w marketingu terytorialnym. Rewolucja cyfrowa i rozwój nowych technologii stawiają nowe wyzwania w promocji krajów, regionów i miast. Dużo podróżuję i nigdze nie wyjeżdzam bez kamery. - mówi Alicja Kosicka, autorka scenariusza zwycięskiego filmu. - Obecnie relizuje kolejne projekty turystyczne. W najbliższym czasie planuję relizację etiudy dokumentalnej o mojej mamie.
 

Filmy obejrzeć można na oficjalnym kanale Youtube Gdańsk Convention Bureau http://www.youtube.com/user/GdanskRegionCVB/featured
 

- Wiele miast na świecie szuka filarów, na których może oprzeć swoje działania marketingowe. My jesteśmy o krok dalej. Promujemy Gdańsk i Region poprzez cztery produkty turystyki biznesowej: bursztyn, morze, zamki gotyckie i Solidarność. Na ich podstawie powstał również film promocyjny - mówi Anna Górska, Prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej i Gdańsk Convention Bureau. - Jestem dumna z nagrody. To nie lada sukces i cieszę się, że nasze wysiłki znajdują uznanie na arenie międzynarodowej.


Film z wręczenia nagród podczas ART & TUR 2012 w Barcelos http://youtu.be/qS9l6Tz1OiU
 

Grand Prix festiwalu ART & TUR 2012 otrzymał film Soulfood Serbia.W kilku kategoriach również inne polskie produkcje otrzymały nagrody: Wildlife in the Heart of Europe (1. miejsce w kategorii ekologia), Poland - Feel Invited (2. miejsce w kategorii turystyka aktywna i sport) oraz Toruń - Miasto Festiwali (2. miejsce w kategorii wydarzenia, targi i kongresy).


Festiwal w portugalskim mieście Barcelos odbył się po raz piąty. Miejscowość znajdująca się 60 kilometrów od Porto słynie z kogutów (Gallo de Barcelos). Legenda o kogucie związana z pielgrzymem wędrującym do Santiago de Compostella jest popularna nie tylko w Barcelos. W całym kraju można znaleźć mnóstwo pamiątek z kogutem. W festiwalowym miasteczku znajduje się 25 pomników kogutów a także setki souvenirów zwiazanych z symbolem miasta i kraju. Tradycją jest, że laureaci festiwalu otrzymują statuetki kogutów, w zależności od kategorii różnej wielkości i w różnej kolorystyce. Te oryginalne nagrody, zwane również Turystycznymi Oscarami, są wykonane przez lokalnych twórców.


źródło: www.gdanskconvention.pl