W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Gdańsk Convention Bureau

Region: Pomorze
ul. Długi Targ 28/29
80-830 Gdańsk
woj. pomorskie
Kontakt:
telefon:58 300 06 59
fax: 58 301 66 37

e-mail:
Widok

GCB ubiega się o tytuł Krajowego Lidera Innowacji

GCB ubiega się o tytuł Krajowego Lidera Innowacji -

W tym roku Gdańsk Convention Bureau (GCB) ponownie aplikuje do konkursu Krajowego Lidera Innowacji i Rozwoju 2011. Tym razem startuje w kategorii "Innowacyjny Projekt Unijny" z programem wolontariuszy "Gdańscy Akcjonariusze".

 

 

 

 

 

 


W konkursie ocenie podlegają projekty zakończone do 31.12.2010 r. i finansowane ze środków Unii Europejskiej lub innych bezzwrotnych, zagranicznych środków pomocowych.


Ideą programu jest zorganizowanie bazy wolontariuszy, którzy pomagają organizatorom spotkań w czasie konferencji lub innego typu wydarzeniach. Działalność "Gdańskich Akcjonariuszy" ma na celu stworzenie atmosfery przyjaznej organizatorom spotkań i tym samym zwiększenie ilości imprez odbywających się w Gdańsku.


- Program "Gdańscy Akcjonariusze" cieszy się sporym powodzeniem. Od czasu powstania bazy wolontariuszy w sierpniu 2009, zarejestrowaliśmy w niej blisko 500 osób - podsumowuje Agata Walczak, koordynatorka projektu - Są to osoby w różnym wieku i chętne do pomocy, które nie boją się wyzwań.


Projekt jest unikatowym przedsięwzięciem w skali regionu. Podczas jego realizacji w okresie: 08.2009 - 07.2010  wzięło udział ponad 290 wolontariuszy przy organizacji 21 wydarzeń w Gdańsku. Partnerem akcjonariuszy było Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku.
Działania "Gdańskich Wolontariuszy" przyczyniły się do rozpropagowania idei wolontariatu, którą jest bezpłatne i dobrowolne działanie na rzecz innych. Jednocześnie udało się przeciwstawić stereotypowi postrzegania wolontariatu wyłącznie jako pracy na rzecz słabszych i potrzebujących.

 

W związku z bardzo dobrymi rezultatami Gdańsk Convention Bureau otrzymało dofinansowanie na kontynuację projektu "Gdańscy Akcjonariusze".
W tym roku Gdańsk Convention Bureau postara się powtórzyć sukces sprzed roku. W 2010 GCB wraz z Gdańską Organizacją Turystyczną otrzymało nagrodę w kategorii "Innowacyjna organizacja".
 

 

źrodło: www.gdanskconvention.pl