W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Gdańsk Convention Bureau

Region: Pomorze
ul. Długi Targ 28/29
80-830 Gdańsk
woj. pomorskie
Kontakt:
telefon:58 300 06 59
fax: 58 301 66 37

e-mail:
Widok

Gdańskie biuro spotkań szkoli i przedstawia plany na przyszłość

Gdańskie biuro spotkań szkoli i przedstawia plany na przyszłość -

4 marca 2013 r. w Hotelu Scandic Gdańsk odbyło się cykliczne spotkanie GCB Business Club oraz kolejne, drugie już szkolenie z aplikacji GCBeVENT.
 

 

 

 

 

 


Podczas spotkania GCB Business Club poruszono wiele tematów związanych z działalnością Gdańsk Convention Bureau/Gdańskiej Organizacji Turystycznej na przestrzeni ostatniego roku. Anna Górska, Prezes Zarządu GOT/GCB, przedstawiła wszystkim zgromadzonym dotychczasowe osiągnięcia i konkretne plany GCB na przyszłość. Prezentacja poruszała bardzo wiele wątków: dotyczyła analizy skuteczności gromadzenia informacji statystycznych z obiektów hotelowych, niezmiennej obecności GCB na kluczowych, europejskich spotkaniach (np. EFEA, ICCA, road show wraz z Poland Convention Bureau).

Na chwilę obecną Gdańsk Convention Bureau oferuje członkom Gdańskiej Organizacji Turystycznej możliwość współuczestnictwa w takich wydarzeniach jak targi czy prezentacje typu road show. Na spotkaniu GCB Business Club poruszony został także temat organizowanych przez Poland Convention Bureau fam trips, dzięki którym meeting plannerzy z całej Europy będą mieli okazję lepiej poznać Gdańsk i region. Uczestnicy spotkania zgodzili się co do tego, że mimo trudnej sytuacji gospodarczej w 2013 roku GCB we współpracy z trójmiejską branżą hotelową i eventową jest w stanie skutecznie i regularnie podnosić poziom promocji Gdańska i Regionu w kontekście kreowania atrakcyjnej destylacji biznesowej.

Po spotkaniu GCB Business Club kilkugodzinne warsztaty z obsługi aplikacji GCBeVENT poprowadził Piotr Duszyński z firmy DeSmart, odpowiedzialnej za jej przygotowanie i wdrożenie. Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem, co można było wywnioskować nie tylko po frekwencji, ale również dużej ilości szczegółowych pytań na temat funkcjonowania programu. Na warsztatach byli obecni członkowie Gdańskiej Organizacji Turystycznej - przedstawiciele lokalnej branży hotelarskiej, PCO oraz członkowie stowarzyszeń, które zdecydowały się na skorzystanie z GCBeVENT podczas organizowanych przez siebie eventów. Uczestnicy spotkania mieli okazję na zdobycie niezbędnej wiedzy związanej z obsługą panelu administracyjnego oraz samej aplikacji. Warsztaty opierały się na pracy w małych, kilkuosobowych grupach - W ramach ćwiczeń każdy z uczestników mógł stworzyć własny event, wpisać prelegentów oraz agendę, załączyć zdjęcie i wiele innych informacji. Efekty można było zobaczyć na ekranie telefonu i na specjalnej stronie internetowej konferencji - aplikacja GCBeVENT daje bowiem możliwość stworzenia specjalnej strony wydarzenia, według określonego szablonu.

Było to drugie szkolenie z aplikacji GCBeVENT przeprowadzone przez Gdańsk Convention Bureau oraz firmę Desmart. W planach jest organizacja jeszcze jednego, podobnego spotkania dla wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem aplikacji podczas organizowanych przez siebie eventów w Gdańsku i regionie.
 

źródło: Gdańsk Convention Bureau