W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Gdańsk Convention Bureau

Region: Pomorze
ul. Długi Targ 28/29
80-830 Gdańsk
woj. pomorskie
Kontakt:
telefon:58 300 06 59
fax: 58 301 66 37

e-mail:
Widok

Pomorze nominowało 5 kandydatów do tytułu Honorowego Ambasadora Kongresów Polskich

Pomorze nominowało 5 kandydatów do tytułu Honorowego Ambasadora Kongresów Polskich -
Program Ambasadorów Kongresów Polskich jest realizowany wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną oraz organizację pozarządową - Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce. Służy on promowaniu Polski, jako miejsca organizacji międzynarodowych kongresów i konferencji.
 
 
 
 
 
 
 
Celem Programu Ambasadorów Kongresów Polskich jest zachęcanie do efektywnego pozyskiwania do Polski międzynarodowych spotkań i wydarzeń biznesowych, ze szczególnym uwzględnieniem kongresów i konferencji.
 
Podobne programy Ambasadorów Kongresów stosowane są z powodzeniem w wielu krajach świata, jako narzędzie marketingu narodowego. 24 listopada 2011r. powołany został Pomorski Klub Ambasadora Kongresów Polskich. Pieczę nad nim sprawuje Gdańsk Convention Bureau GOT. GCB/GOT udziela wsparcia lokalnym środowiskom naukowym, gospodarczym i sportowym w ich działaniach polegających na sprowadzaniu do Gdańska i Regionu Pomorskiego konferencji, a tym samym zachęca przedstawicieli środowisk naukowych do aktywnego uczestnictwa w promowaniu Gdańska i Regionu Pomorskiego, jako idealnego miejsca na organizację kongresów.
 
Gdańsk Convention Bureau GOT udziela pomocy poprzez merytoryczne wsparcie i doradztwo - zarówno na etapie ubiegania się o organizację konferencji, jak również w trakcie organizacji konferencji (materiały promocyjne, punkty informacji turystycznej, pomoc wolontariuszy akcyjnych itp.). Co więcej, pomoc ze strony GCB/GOT jest całkowicie bezpłatna.
 
Wśród dotychczasowych 17 Ambasadorów Kongresów Polskich z Pomorza są m.in. Lech Wałęsa - Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej (Ambasador od 2008 r.) oraz Mateusz Kusznierewicz - Polski żeglarz sportowy, złoty medalista olimpijski (Ambasador od 2012 r.).
 
W tym roku z regionu pomorskiego nominowani zostali: dr hab. Mirosław Boruszczak z Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa, prof. dr hab. inż. Bożenna Kawalec-Pietrenko z Politechniki Gdańskiej, prof. dr hab. Ewa Oziewicz z Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dr hab. inż. Wojciech Sadowski z Politechniki Gdańskiej oraz Dyrektor Nadbałtyckiego Centrum Kultury Lawrence Okey Ugwu.
 
Co roku ze zgłoszonych kandydatur Kapituła Programu Ambasadorów Kongresów Polskich, w której zasiada również Prezes GCB/GOT Anna Górska, nominuje maksymalnie 20 nowych Ambasadorów, których poznajemy podczas uroczystej gali. W tym roku wydarzenie to odbędzie się w październiku we Wrocławiu. Partnerem Gali Ambasadorów Kongresów Polskich jest Wrocław Convention Bureau.