W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Gdańsk Convention Bureau

Region: Pomorze
ul. Długi Targ 28/29
80-830 Gdańsk
woj. pomorskie
Kontakt:
telefon:58 300 06 59
fax: 58 301 66 37

e-mail:
Widok

Konferencje w Gdańsku coraz popularniejsze

Konferencje w Gdańsku coraz popularniejsze -
Gdańsk od kilku lat plasuje się, zaraz po Warszawie i Krakowie, w czołówce polskich destynacji konferencyjnych. Jest również coraz bardziej rozpoznawalna marką w Europie śmiało konkurującą z innymi destynacjami z całego kontynentu.
 
 
 
 
 
 
 
Według badań prowadzonych przez Gdańsk Convention Bureau/GOT we współpracy z trójmiejską branżą turystyczną w roku 2012 w Gdańsku i Regionie odbyło się ponad 5 tysięcy spotkań biznesowych (konferencji, kongresów, szkoleń, spotkań typu incentive). To trzecia pozycja w Polsce i bardzo dobry wynik jeżeli wziąć pod uwagę kryzys ekonomiczny, który przełożył się na mniejsze budżety stowarzyszeń i korporacji.
 
Od 2007 roku Gdańsk Convention Bureau jest członkiem największego na świecie stowarzyszenia ICCA (International Congress & Convention Association) zrzeszającego ponad 900 przedstawicieli przemysłu spotkań z całego świata, co również ma pozytywny wpływ na postrzegania miasta jako destynacji konferencyjnej.
 
Członkostwo Gdańsk Convention Bureau/GOT w ICCA niesie za sobą szereg benefitów dla Gdańska (m.in. udział w kongresach, konferencjach, podczas których GCB/GOT promuje miasto), ale to również to dostęp do bogatej bazy danych z informacjami o eventach organizowanych na całym świecie. Dzięki tym danym GCB/GOT może porównywać się do innych miast, wyciągać wnioski z tych zestawień i uwzględniać je w budowaniu strategii promocji Gdańska jako destynacji konferencyjnej.
 
Jak wobec tego prezentuje się Gdańsk i Region na tle innych miast europejskich? Na bazie informacji zawartych w bazie ICCA GCB/GOT przygotowało zestawienie Gdańska z 4 wybranymi europejskimi destynacjami konferencyjnymi: Stuttgart (Niemcy), Birmingham (Wielka Brytania), Marsylia (Francja) oraz Trondheim (Norwegia) podobnie jak Gdańsk będącymi secondary cities (nie-stolicami). Zestawienie dotyczy jedynie eventów organizowanych przez stowarzyszenia.
 
- Większość porównywanych miast zanotowała niewielki spadek lub utrzymała podobny poziom liczby spotkań w roku 2012 w porównaniu do roku 2011.
 
- Ponad 80% stowarzyszeń organizujących eventy w poszczególnych destynacjach ma swoją siedzibę w Europie, na drugim miejscu znajdują się stowarzyszenia północnoamerykańskie.
 
- Większość eventów, które odbyły się w Gdańsku, Birmingham, oraz Trondheim zgromadziła od 50 do 249 uczestników (ponad 50%; ten udział był nieco mniejszy w przypadku Marsylii oraz Stuttgartu,  w których odbyło się więcej spotkań dla więcej niż 3 tysięcy uczestników)
 
- W związku z tym wyraźne są różnice w średniej liczbie uczestników eventu w poszczególnych destynacjach: Gdańsk (482), Birmnigham (909), Trodnheim (283), Stuttgart (1,244) i Marsylia (2,020).
 
- Najbardziej popularnym miesiącem jeżeli chodzi o organizacje eventów we wszystkich destynacjach był tradycyjnie wrzesień
 
- Jeżeli chodzi o średni czas trwania eventu to w Gdańsku, zaraz po Marsylii, odbywały się najdłuższe eventy (Marsylia 4,1 dnia, Gdańsk 3,7, Birmingham 3,5, Trondheim 3,5 i Stuttgart 3,4)
 
 
Rozbudowująca się baza hotelowa i konferencyjna, bardzo dobra dostępność komunikacyjna, profesjonalne firmy zajmujące się organizacją eventów oraz obecność convention bureau - wszystkie te czynniki mają wpływ na coraz większą rozpoznawalność Gdańska jako destynacji konferencyjnej na arenie europejskiej. Gdańsk nie powinien mieć żadnych kompleksów wobec innych miast Starego Kontynentu - mamy wiele do zaoferowania turystom biznesowym.