W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Klub Agencji Eventowych

Region: Mazowsze
ul. Foksal 18
00-372 Warszawa
woj. mazowieckie
Kontakt:
telefon:22 379 25 51

e-mail:
  Widok

  Poznaj wyniki pierwszego badania branży event marketingowej w Polsce

  Poznaj wyniki pierwszego badania branży event marketingowej w Polsce -

  W tym roku po raz pierwszy przebadano rynek agencji event marketingowych w Polsce. To wyzwanie podjął Klub Agencji Eventowych oraz magazyn Media & Marketing Polska, a badaniami zajął się koncern badawczy Millward Brown.

  W badaniu ujęto 10 agencji eventowych należących do Klubu Agencji Eventowych. Sprawdzono poziom satysfakcji firm korzystających z usług tego typu agencji oraz pozycję event marketingu w marketing mix. Przebadano także elementy kooperacji najbardziej uznanych przez klientów. W tym celu pytano o ocenę współpracy z poszczególnymi agencjami, ocenę rynku usług eventowych w Polsce oraz o prognozy kształtowania się tej branży w najbliższej przyszłości.
   

  Usługi agencji eventowych na wysokim poziomie!

  Agencje eventowe mogą być zadowolone z uzyskanych wyników. Okazało się, że ich klienci oceniają je na średnio 4,5 w 5-stopniowej skali. Ponadto, klienci odpowiadali, że są w stanie zapłacić więcej niż płacą za wysoką jakość wykonanej usługi, zagwarantowanie bezpieczeństwa oraz odpowiedniego poziomu merytorycznego – 56 proc. odpowiedziało „raczej tak”, a 30 proc. „zdecydowanie tak”. Wyniki raportu mówią, że to, na co klienci zwracają uwagę wybierając firmę, z którą zorganizują swój event, to przede wszystkim kreacja, a dopiero później produkcja oraz cena (odpowiednio 60 proc., 20 proc. i 19 proc.). W raporcie porównano opinie na temat rynku eventów z BTL w Polsce. Z porównania wynika, że klienci w swoim marketing mixie bardziej doceniają rolę event marketingu i dotyczy to strategicznych jego obszarów, czyli roli, efektywności, poziomu wydatków oraz jakości realizacji.

  Klub Agencji Eventowych raport na temat polskiego event marketinguKlub Agencji Eventowych raport na temat polskiego event marketingu

  Najważniejszy wniosek z badań to uzyskanie przez badane agencje eventowe najwyższych ocen jakościowych z pośród wszystkich badanych podmiotów oferujących usługi marketingowe (agencji BTL, sieciowych i niesieciowych agencji reklamowych, domów mediowych i agencji interaktywnych). Wyniki badań pokazują, że duże zaangażowanie pracowników agencji eventowych, perfekcyjna realizacja eventów, intensywna praca często również w nienormowanych godzinach (nocne montaże i realizacje) jest doceniania przez klientów. Niebagatelne znaczenie ma również fakt, że badane firmy należą do Klubu Agencji Eventowych, który skupia agencje oferujące usługi na wysokim poziomie – gwarantujące realizację z sukcesem nawet najbardziej skomplikowanych projektów event marketingowych – komentuje Sebastian Oprządek, Prezes Zarządu El Padre, członek zarządu KAE.
   

  Raport „Agencje Eventowe” w całości można pobrać bezpłatnie razem z październikowym wydaniem magazynu „Media i Marketing Polska”:

  iOS: https://itunes.apple.com/pl/app/media-marketing-polska/id914807125?mt=8

  Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.embuk.mmp&hl=pl