W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Krakow Convention Bureau

Region: Małopolska
ul. pl. Wszystkich Świętych 3-4
31-004 Kraków
woj. małopolskie
Kontakt:
telefon:12 616 60 69
fax: 12 616 60 80

e-mail:
  Widok

  Współpraca polsko-szwajcarska w branży spotkań w Krakowie

  Współpraca polsko-szwajcarska w branży spotkań w Krakowie -

  Dzięki środkom pozyskanym w ramach Funduszu Partnerskiego Grantu Blokowego Szwajcarsko–Polskiego Programu Współpracy stworzono projekt, który ma za zadanie dostarczyć instytucjom oraz przedstawicielom branży turystycznej wiedzy dotyczącej roli lokalnego przemysłu spotkań w gospodarce miasta Krakowa.

   

   

    


  Partnerami projektu są jednostki samorządu terytorialnego (Krakow Convention Bureau  – lider projektu) i instytucjami (Fundacja Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Krakowskie Biuro Festiwalowe - partnerzy w projekcie) a szwajcarskimi instytucjami (University of Applied Sciences of Western Switzerland Valais - partner projektu). - Wykorzystując wiedzę i doświadczenia ekspertów ze Szwajcarii, będziemy w stanie ocenić i monitorować wpływ przemysłu spotkań na gospodarkę Krakowa oraz opracować strategię rozwoju na najbliższe trzy lata - mówi Beata Paliś, Kierownik Krakow Convention Bureau.

  W ramach projektu miały dotychczas miejsce dwa spotkania. W konferencji, która odbyła się 25 czerwca 2012 r. w Krakowie wzięli udział przedstawiciele UMK, naukowcy z Polski oraz Szwajcarii, a także  przedstawiciele lokalnej branży turystycznej: dyrektorzy i managerowie hoteli, sal konferencyjnych i organizatorzy imprez biznesowych. Dyskutowano m.in. o znaczeniu gospodarczym przemysłu spotkań dla takich miast jak Genewa i Wiedeń, omówiono sposoby wyliczenia mnożnika turystycznego dla Krakowa i Małopolski. Kolejne spotkanie zorganizowano 24 listopada 2012 roku. W czasie warsztatów szkoleniowo-konsultacyjnych, przedstawiono informację o stopniu zaawansowania projektu, podjęto próbę znalezienia odpowiedzi na pytanie o obecną kondycję przemysłu spotkań w Krakowie, dyskutowano na temat nowych trendów w światowej turystyce i hotelarstwie, jak również o korzyściach jakie płyną z udziału w projekcie.

  źródło: www.krakow.pl