W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Łódź Convention Bureau

Region: Ziemia Łódzka
ul. Piotrkowska 87
90-423 Łódź
woj. łódzkie
Kontakt:
telefon:4842 , 63 84 408

e-mail:
  Widok

  Łódź stawia na konferencje i kongresy

  Łódź stawia na konferencje i kongresy -
  Władze Łodzi chcą promować miasto jako doskonałe miejsce do organizacji spotkań biznesowych i konferencji. W najbliższym czasie powstanie m.in. wielojęzyczna strona internetowa i kompleksowy katalog ofert konferencyjno-hotelowych.
   
  Z danych łódzkiego magistratu wynika, że tylko w 2013 roku w mieście odbyło się 430 spotkań biznesowych i konferencji, w których uczestniczyło ponad 52 tys. osób. Zdaniem prezydent Łodzi - Hanny Zdanowskiej, mimo rozwoju bazy konferencyjno-hotelowej miasta i ogromnego potencjału, jaki daje mu centralne położenie, Łódź pozostaje "nieodkrytym miastem" w zakresie turystyki biznesowej, organizacji konferencji czy kongresów.
   
  Ponad 200 obiektów na konferencje w Łodzi
   
  Według Anny Mokrosińskiej, dyrektor Łódź Convention Bureau  w ciągu ostatnich lat w mieście poprawiła się baza hotelowa - działa pięć hoteli czterogwiazdkowych i sporo trzygwiazdkowych. W sumie Łódź dysponuje ok. 6 tys. miejsc hotelowych, a także ponad 200 miejscami konferencyjnymi, które jednocześnie mogą pomieścić 32 tys. osób. - Turystyka biznesowa może być bardzo ważną branżą gospodarki dla miasta - mówiła w środę na konferencji prasowej Mokrosińska.
   
  Z danych za 2013 rok wynika, że większość tego typu wydarzeń (81 proc.) stanowiły spotkania korporacyjne, a ich szczyt przypadał na wiosnę i jesień. - Z naszej wiedzy wynika, że Łódź jest idealnym miejscem do organizacji spotkań dla dużych, ogólnopolskich firm, jak również sektora średnich i małych przedsiębiorstw, które mają oddziały rozsiane po całej Polsce, bo najłatwiej im spotkać się w centrum Polski - podkreśliła.
   
  Zdecydowaną większość ubiegłorocznych wydarzeń stanowiły spotkania ogólnopolskie, a przeważała tematyka ekonomiczno-polityczna, techniczna i medyczna. Średnio wydarzenie trwało 1,7 dnia, a 94 proc. z nich odbywało się w łódzkich hotelach.
   
  Wypromują konferencje w Łodzi
   
  Łódź Convention Bureau zamierza w znacznym stopniu promować organizację konferencji w Łodzi, ponieważ - zdaniem Mokrosińskiej - miasto dysponuje bardzo dobrą bazą konferencyjną w zrewitalizowanych fabrykach, a w czwartym kwartale tego roku otwarte zostanie także zrewitalizowane centrum EC1. Biuro otrzymało ponad 1,1 mln zł z UE na projekt dot. promocji turystyki biznesowej. W najbliższych miesiącach ma zostać stworzony kompleksowy katalog ofert konferencyjno-hotelowych Łodzi, który ma obejmować wszystkie obiekty zainteresowane przyjmowaniem gości biznesowych i konferencyjnych. - Zostanie także uruchomiony wielojęzyczny serwis internetowy, który będzie na bieżącą aktualizowany i będzie zawierał także praktyczne informacje ułatwiające logistycznie organizację spotkania czy konferencji - wyjaśniła Mokrosińska.
   
  Biuro chce także zorganizować szereg wizyt studyjnych w Łodzi, nie tylko dla dziennikarzy, ale również dla przedstawicieli potencjalnych klientów, czyli kierownictw firm i stowarzyszeń naukowych, którzy decydują o lokalizacji dorocznych spotkań, zjazdów czy konferencji. Projekt ma zostać zrealizowany do połowy 2015 roku.