W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Międzynarodowe Stowarzyszenie Organizatorów Spotkań MPI POLAND

Region: Mazowsze
ul. Mickiewicza 63
01-625 Warszawa
woj. mazowieckie
Kontakt:

e-mail:
Widok

MPI EMEC po raz pierwszy w Polsce – podsumowanie krakowskiej konferencji

MPI EMEC po raz pierwszy w Polsce – podsumowanie krakowskiej konferencji -

Na początku lutego po raz pierwszy na terenie Polski odbyła się kolejna edycja europejskiej konferencji EMEC organizowanej przez Meeting Professionals International. Tegoroczna odsłona jednego z najbardziej prestiżowych w środowisku MICE wydarzeń miała miejsce w Krakowie.

 

Konferencja, na którą z całego świata zjechało blisko 400 osób związanych z branżą spotkań, odbyła się na terenie krakowskiego Centrum Kongresowego ICE w dniach od 1 do 3 lutego 2015 roku. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w ponad 50 sesjach konferencyjnych i licznych spotkaniach, które nie tylko miały wartość edukacyjną, ale i stworzyły wspaniałą okazję do nawiązania nowych kontaktów i znajomości.
 

Dla osób uczestniczących w kongresie przygotowano liczne atrakcje pokonferencyjne w postaci zwiedzania miasta, uroczystej kolacji inauguracyjnej w Kopalni Soli Wieliczka (zobacz obiekt) bądź odbywającego się w krakowskim Hard Rock Café MPI Randezvous, w którym udział wzięło ponad 200 uczestników spotkania.

 

MPI EMEC konferencje sale konferencyjne

 

 

Na inauguracji wydarzenia pojawiła się Wiceprezydent Miasta Krakowa Magdalena Sroka, a powitalną przemowę wygłosili reprezentanci komitetu organizacyjnego: Krzysztof Celuch (szef Poland Convention Bureau POT) oraz Wojciech Liszka (prezes MPI Poland Club). Oficjalnego powitania gości w imieniu Ministerstwa Sportu i Turystyki dokonał zaś Podsekretarz Stanu Tomasz Jędrzejczak podczas kolacji w Wieliczce. 

 

Na konferencji pojawiło 400 osób, w tym 87 proc. z Europy, a 11 proc. ze Stanów Zjednoczonych. Tegoroczna edycja przyniosła ze sobą wiele nowych wydarzeń – po raz pierwszy zorganizowano w jej ramach europejski MPI Hosted Buyer Program, szkolenie Healthcare Meeting Compliance Certificate (HMCC) oraz spotkanie reprezentantów europejskich oddziałów MPI – European Chapter Business Summit. Jak ustalono tuż po zakończeniu konferencji, następna edycja MPI EMEC odbędzie się w Kopenhadze.