W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Międzynarodowe Stowarzyszenie Organizatorów Spotkań MPI POLAND

Region: Mazowsze
ul. Mickiewicza 63
01-625 Warszawa
woj. mazowieckie
Kontakt:

e-mail:
Widok

Podsumowanie konferencji na temat bezpieczeństwa eventów

Podsumowanie konferencji na temat bezpieczeństwa eventów -

4 października w Warszawie w hotelu Radisson Blu Centrum odbyła sie jesienna konferencja MPI Poland Autumn Meeting poświęcona kwestii bezpieczeństwa organizowania eventow i wyjazdów incentive.

 

 

 

 

 


   
Gości przywitał prezes MPI Poland Wojciech Liszka, akcentując jak ważne przed organizacja eventu jest zadanie sobie kilku pytań, które pozwolą zagwarantować bezpieczeństwo imprezy.

Pierwsze wystąpienie poświęcone zostało praktycznym zasadom ochrony przeciwpożarowej i ewakuacji. - Poszukując nowych oryginalnych venue skupiamy się na tym, żeby było ciekawie i wyjątkowo - zaznaczył prelegent - a zapominamy o bezpieczeństwie ludzi. Mateusz Gorzkiewicz, inżynier bezpieczeństwa pożarowego,  mówił także o specyfice imprez masowych, o konieczności przeprowadzenia analizy obiektu pod względem bezpieczeństwa, o tym kto odpowiada za zabezpieczenie eventu oraz jakie czynniki wpływają na bezpieczeństwo organizowanej imprezy. Uczestnicy mieli możliwość również praktycznie nauczyć się jak bezpiecznie używać gaśnicy.

O wdrażaniach zasad bezpieczeństwa z punktu widzenia korporacji opowiadała Magda Vielhaber z firmy Castrol. - W temacie bezpieczeństwa w ciągu ostatnich dwóch lat nastąpiła duża rewolucja - podkreśliła Pani Vielhaber - my jako korporacja podchodzimy do tego z pełna powagą. Niektórzy nie maja do tego jeszcze takiego stosunku i traktują temat z przymrużeniem oka.

Praktyczne zasady oceny ryzyka i wdrażania procedur bezpieczeństwa z punktu widzenia firmy obsługującej korporacje przedstawiła Agnieszka Slowik z Flower Travel.
- Umowy są tak skonstruowane, że za każdą rzecz odpowiada organizator - zaznaczyła - dlatego też w naszym interesie jest przeprowadzenie analizy ryzyka.

Dr Piotr Cybula, radca prawny, specjalizujący się w problemach prawnych turystyki, analizował główne założenia ustawy o turystyce i wynikające stąd obowiązki organizatora turystyki. - Duże zagrożenie widzę w tym, ze istnieją firmy, które organizują wyjazdy typu incentive nie mając odpowiednich uprawnień - powiedział dr Cybula. Zapisy ustawy są często mało precyzyjne i dają możliwości nadużyć. Należy jednak pamiętać, że zarówno w wypadku turystyki masowej, jak i wyjazdów incentive nadrzędnym prawem jest ustawa o turystyce.

Jako ostatni zaprezentował się Artur Potocki, broker z firmy Link Brokers, który omówił warunki udzielania gwarancji oraz zasady wyliczenia sumy gwarancyjnej. Podkreślił jak ważne jest uczulenie klientów na problem sportów wysokiego ryzyka, sportów ekstremalnych i chorób przewlekłych, które wymagają podwyższonych składek ubezpieczeniowych. Zaznaczył także konieczność zakupu przez organizatorów dodatkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. - Wykonujecie Państwo najbardziej ryzykowną działalność na świecie - dodał Artur Potocki - dlatego warto zainwestować w odpowiednie zabezpieczenia.

Wystąpienia ekspertów wzbudziły ogromne zainteresowanie i gorące dyskusje. Uczestnicy podkreślali wartość praktyczną prezentacji i aktualność tematów.

Sponsorem konferencji była sieć hoteli Radisson Blu, która wykorzystała spotkanie jako formę promocji nowego konceptu konferencyjnego Experience Meetings. - Segment spotkań jest dla nas kluczowy. Nowy koncept Experience Meetings zapewnia naszym gościom spójny, wysoki standard oferowanych przez nasze hotele produktów i usług – od pierwszego aż do ostatniego etapu ich realizacji. Jednocześnie idea ta wspiera nasze ambitne działania nakierowane na generowanie przychodów – mówi Olivier Jacquin, Senior Vice President Sales, Marketing and Distribution w Grupie Rezidor, która jest operatorem sieci Radisson Blu w regionie EMEA.źródło: www.mpiweb.pl