W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Poland Convention Bureau POT

Region: Mazowsze
ul. Chałubińskiego 8
00-613 Warszawa
woj. mazowieckie
Kontakt:
telefon:22 536 70 73

e-mail:
  Widok

  Polska coraz wyżej w międzynarodowych rankingach

  Polska coraz wyżej w międzynarodowych rankingach -
  W opublikowanym w czerwcu bieżącego roku międzynarodowym Raporcie Union of International Associations Meetings Statistic Report Polska zajęła 23 miejsce.  
   
   
   
   
   
  Polska zajmuje coraz wyższe pozycje w międzynarodowych rankingach w porównaniu z ubiegłymi latami. W tym roku wynik Polski to aż 114 spotkań – o 40 wydarzeń więcej niż w roku 2010.  To już kolejny ranking Państw, w którym Polska wypadła tak wysoko w porównaniu z poprzednimi latami. Przykładowo w rankingu ICCA Polska zajęła 21 miejsce mając na koncie 165 spotkań stowarzyszeń. 
   
  Dwa główne kryteria, na jakie zwraca uwagę UIA w swoich statystykach:
   - Spotkania międzynarodowych stowarzyszeń zawartych w bazie UIA;
  - Inne spotkania międzynarodowe, trwające minimum 2-3 dni z udziałem minimum 250-300 uczestników z pięciu różnych krajów, z których 40% nie pochodzi z kraju organizującego.
   
  Polscy rekordziści (ze względu na liczbę spotkań):
  Warszawa 40
  Kraków       30
  Gdańsk      12
  Wrocław      7
  Poznań        6
   
  Na liście znalazły się również: Borowice, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdynia, Katowice, Krzyżowa, Kwidzyn, Łódź, Rzeszów, Sękocin Stary, Sieniawa, Sopot i Zakopane.
   
  Union of International Associations (UIA) jest organizacją, która zajmuje się badaniem wielkości przemysłu spotkań w kontekście spotkań międzynarodowych stowarzyszeń. 
   
  Dla zainteresowanych podajemy link do raportów UIA z lat ubiegłych: http://www.uia.be/stats 
   
   
  źródło: http://www.poland-convention.pl