W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Stowarzyszenie Branży Eventowej SBE

Region: Mazowsze
ul. Kowalczyka 1 lok. 31
03-193 Warszawa
woj. mazowieckie
Kontakt:
telefon:50 501 06 03

e-mail:
Widok

Branżowi blogerzy poszukiwani!

Branżowi blogerzy poszukiwani! -

Prowadzisz bloga branżowego, piszesz o rzeczach ważnych dla jej rozwoju, masz własną opinię na tematy nam bliskie? Chcesz podzielić swoim doświadczeniem? Vlogujesz z ciekawych eventów?  SBE wyszło z nową, ciekawą propozycją na kolejny rok działalności i czeka na Ciebie! Masz szansę zostać opiniotwórcą branżowym!

 

 

 

 - Wszyscy doskonale wiemy, że blogi stają się dla firm coraz ważniejszym kanałem komunikacji. Świadczy o tym nie tylko rosnąca liczba zrealizowanych na blogach projektów reklamowych, ale także fakt, że tegoroczną edycję Blog Forum Gdańsk śledziło online ponad 130 000 tysięcy internautów. - Tym zdaniem Natalia Hatalska rozpoczyna swój raport „Blogosfera 2012 - Badanie opinii marketerów na temat wizerunku blogerów, reklamy na blogach i przyszłości działań reklamowych w blogosferze”. Rzecz w tym, iż wszyscy o tym wiedzą, tylko nie wszyscy potrafią wykorzystać. A w szczególności dotyczy to branży eventowej, która na pytanie o działania w mediach społecznościowych odpowiada, iż realizacje eventowe są przecież mocno osadzone w realu.

- Jako Stowarzyszenie Branży Eventowej dbające przede wszystkim o popularyzację polskiej branży wydarzeń oraz o wsparcie edukacji podmiotów w niej działających, postrzegamy social media, w tym blogosferę, jako narzędzie nieodzownie związane z rozwojem rynku spotkań. Jest to nie tylko doskonały kanał komunikacji na temat tego co i jak robimy, ale także prosta platforma do przekazywania wiedzy dotyczącej naszej branży.

Pierwszym krokiem przybliżenia możliwości, jakie dają social media, była współpraca przy konferencji „MediafunLAB : Jak się wybić na YouTube, zrozumieć vlogi i video w sieci” (17.09.2012 w Teatrze Kamienica) organizowanej przez Maciej Budzicha. Szukając wtedy aktywnych Blogerów ze świata polskich eventów, odnaleźliśmy ich raptem kilku. Na świecie jest ich o wiele więcej. Naturalną konsekwencją konferencji oraz spotkań odbytych na przełomie ostatnich miesięcy była decyzja podjęcia się aktywizacji, nie tylko naszych członków, ale także całej branży eventowej do „skoku w przestrzeń wirtualną”. Podjęte działania pójdą dwutorowo: stworzenie bloga jako platformy wiedzy na temat tego, co w branży piszczy oraz zaproponowanie w 2013 r. warsztatów i szkoleń z dziedziny social mediów.

Więcej o Blogu SBE

Celem nadrzędnym Bloga SBE będzie publikacja ciekawych notek o charakterze edukacyjnym blogerów z branży eventowej, którym zostanie przyznany „znak aprobaty”. Celem jest zachęcenie event managerów oraz wszystkich tych, którzy biorą udział w realizacjach wydarzeń do pojawienia się w social mediach, do rozmowy o tym co się dzieje, jak się branża rozwija. Do zaistnienia w świecie, w którym znajdują się także potencjalni klienci i zleceniodawcy. Blog będzie również dla SBE sposobnością, by aktywnie komentować, przedstawiać opinie ekspertów, wypowiadać się na aktualne tematy, przybliżać trendy, mówić o miejscach i usługach wartych zapamiętania.

Trzy zasady przyznawania patronatu:
1.   tematyka bloga musi dotyczyć  eventów
2.   blog musi reprezentować wysoki poziom merytoryczny
3.   blog musi mieć autorski charakter.
 
Osobom, które są zainteresowane założeniem własnego bloga, SBE służy nie tylko doradztwem w tej dziedzinie ale również udostępnieniem odpowiednich materiałów.
SBE przewiduje uruchomienie blogosfery w połowie grudnia. Obecnie zbierani są chętni blogerzy i vlogerzy, spełniający powyższe warunki do zgłaszania swoich stron.


Prezentacja założeń i bloga SBE odbędzie się podczas spotkania gwiazdkowego, 11.12.2012 w Czystej Ojczystej, ul. Ząbkowska 27/31, Warszawa.
Koordynator projektu : Magdalena Jabłońska


Zgłoszenia można przesyłać na : Magdalena.jablonska@sbe.org.pl
 


źródło: www.sbe.org.pl