W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Stowarzyszenie Branży Eventowej SBE

Region: Mazowsze
ul. Kowalczyka 1 lok. 31
03-193 Warszawa
woj. mazowieckie
Kontakt:
telefon:50 501 06 03

e-mail:
Widok

SBE prezentuje nowy projekt edukacyjny dla branży eventowej

SBE prezentuje nowy projekt edukacyjny dla branży eventowej -

Stowarzyszenie Branży Eventowej z myślą o zapewnieniu bezpłatnej edukacji młodym ludziom, chcącym związać swoją przyszłość z branżą MICE, stworzyło nowy projekt. Jego celem jest integracja środowiska, wymiana doświadczeń i pomysłów oraz dobra zabawa.
 

 

 

 

 

 


- Działania SBE od początku istnienia organizacji skupiają się przede wszystkim na działalności szkoleniowej i networkingowej. Po cieszących się dużym zainteresowaniem warsztatach „Kierunek-Event”, nadszedł czas na stworzenie nowej platformy szkoleniowej EventCamp – mówi Anna Nowakowska, członek Zarządu SBE, Kierownik Zespołu ds. Edukacji.

EventCamp, za którego wprowadzenie i koordynację odpowiedzialna jest Dorota Rogozińska, Project Manager SBE, wywodzi się z barcampów organizowanych w Stanach Zjednoczonych. Są to otwarte, interaktywne spotkania ludzi związanych z określoną branżą. Ich celem  jest integracja środowiska, wymiana doświadczeń i pomysłów oraz dobra zabawa. - Konferencje będą odbywać się na różnych Uczelniach Wyższych, które chcą promować edukację eventową wśród swoich studentów oraz ułatwić im w przyszłości, znalezienie pracy przy organizacji wydarzeń – opisuje Dorota
Rogozińska.

W roku 2013 planowane są 4 spotkania EventCamp – jedno na kwartał – każde w innym mieście, dla słuchaczy innej uczelni. Ponadto z uwagi na fakt, iż misją SBE jest podnoszenie kwalifikacji osób związanych zawodowo z branżą i popularyzacja zawodu Event Managera, opracowując projekt, założono dotarcie do szerszego grona odbiorców, czyli pracowników korporacyjnych zajmujących się wydarzeniami firmowymi, osób zatrudnionych w agencjach eventowych, podwykonawców (np. hotele, multimedia, atrakcja eventowe), freelancerów i wszystkich pasjonatów eventów. Dla nich opracowano program EventCamp Biznes. - Chodziło o wzbudzenie zainteresowania również wśród event managerów o długim stażu, czego efektem jest pomysł na konferencje biznesowe, w ramach których poruszane będą najbardziej aktualne zagadnienia dotyczące organizacji eventów – dodaje Rogozińska.

Spotkania EventCamp Biznes będą okazją do dyskusji na najbardziej aktualne tematy branżowe przy jednoczesnym przeglądzie ciekawych obiektów i dostawców usług dla rynku eventowego. Każda konferencja będzie miała inną „myśl przewodnią”, czyli główny temat, wokół którego skupią się wszystkie wystąpienia. Tylko od odbiorców będzie zależało, czy dana prelekcja pozostanie wykładem, czy też przekształci się w panel dyskusyjny.

- Interakcja podczas konferencji Eventcamp będzie stanowiła bardzo ważny element spotkań, które mają mieć nieformalny charakter.  Chcemy przede wszystkim integrować środowisko, wymieniać się doświadczeniami i dobrze przy tym bawić – podkreśla Nowakowska – Mamy nadzieję, że formuła i tematyka EventCamp, doceniona już przez inne sektory (HR, Travel) zostanie pozytywnie odebrana przez przyszłych uczestników warsztatów i konferencji. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w projekcie.

 

Pierwsze konferencje przewidziane są na marzec 2013. Komunikacja odbywa się poprzez stronę internetową www.eventcamp.pl oraz media społecznościowe. Współtwórcami projektu są Stowarzyszenie Branży Eventowej SBE oraz Event Manager Training Group EMTG.

źródło: www.eventcamp.pl