W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce SKKP

Region: Mazowsze
ul. Pl. Powstańców Warszawy 2
00-030 Warszawa
woj. mazowieckie
Kontakt:
telefon:50 176 43 99

e-mail:
Widok

Na Stadionie Narodowym zaprezentują nowe technologie dla branży spotkań

Na Stadionie Narodowym zaprezentują nowe technologie dla branży spotkań -
9 września 2013 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się Dzień Otwarty Sali Nowych Technologii Konferencyjnych. Podczas imprezy zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania technologiczne i sprzęt służące wspieraniu efektywności i innowacyjności konferencji, kongresów i eventów.
 
 
 
 
 
 
 
To już druga odsłona wydarzenia, którego pierwsza edycja odbyła się 27 czerwca br. Znajdującą się w Centrum Konferencyjnym Stadionu Narodowego salę konferencyjną Barcelona odwiedziło wówczas kilkaset osób. To własnie tam odbywała się prezentacja najnowszego sprzętu i innowacyjnych rozwiązań pomagających w pracy organizatorów konferencji i eventów. W tym czasie odbyło się kilka wykładów i prelekcji, w których wzięło udział dziesięciu mówców. Podczas spotkania miały miejsce również debaty i praktyczne ćwiczenia, służące podnoszeniu kwalifikacji profesjonalistów branży spotkań.
 
Podczas pierwszego Dnia Otwartego Sali Nowych Technologii Konferencyjnych duże zainteresowanie zwiedzających wzbudziły innowacyjne rozwiązania firmy Newtonstrand, m.in. systemy do głosowań za pomocą smartfonów lub tabletów. W prezentacji „Vox populi vox Dei – dowiedz się, co uczestnicy naprawdę sądzą o Twojej konferencji” omówili je Krzysztof Karasek i Mikołaj Wróblewski z firmy NextGen Meetings. Wspomniane głosowania były realizowane przez cały dzień trwania eventu i w trybie natychmiastowym dostarczały interesujące wyniki, które mogły być na bieżąco omawiane. Niezwykle interesujący dla gości okazał się również nowy system kongresowy przedstawiony przez firmę Bosch. Z kolei firma Polsound zapewniła praktyczny pokaz sprzętu nagłośnieniowego najwyższej próby. Ciekawie wypadła również debata z posłanką Alicją Olechowską, wiceprzewodniczącą Komisji ds. Unii Europejskiej i członkinią Komisji Gospodarki Sejmu RP. Tematem rozmowy z nią był m.in. projekt obchodów dziesięciolecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Kongresowe możliwości stadionu przedstawił w imieniu gospodarzy gmachu Rafał Rosiejak, dyrektor Centrum Kongresowego Stadionu Narodowego. Z kolei Sławomir Wróblewski, wiceprezes Stowarzyszenia „Konferencje i Kongresy w Polsce” zaprezentował program Ambasadorów Kongresów Polskich. „W czym tkwi wartość Twojej konferencji?” to temat prezentacji Anny Rydzewskiej z Event ROI Institute. Phillipe Wahab przedstawił oprogramowanie Newmarket do pozyskiwania imprez korporacyjnych do hotelu konferencyjnego, a praktycznych rad na temat tego, w jaki sposób można wykorzystać gotowy system rejestracji konferencyjnych Syskonf omówił Tomasz Nowak, prezes spółki Netventure, która zapewniła sprawny proces zgłoszeń na Dzień Otwarty. „CRM w chmurze – jak skutecznie pozyskać nowych klientów” to z kolei temat przedstawiony przez Piotra Jabłońskiego ze spółki Top CRM. Zgromadzona w Centrum Konferencyjnym Stadionu Narodowego publiczność z entuzjazmem przyjęła też prezentację „Innowacyjne rozwiązania w systemach wideokonferencyjnych”, przygotowaną przez Michała Jabłońskiego z Polycom.
 
Druga edycja imprezy przedstawia się równie interesująco. Poniżej przedstawiamy jej pełny program (organizator zastrzega sobie możliwość dokonania zmian):
 
godz. 10.00 - Rozpoczęcie imprezy, odwiedzanie stoisk firm technologicznych (dostępne podczas całego Dnia Otwartego).
godz. 10.30 - “Monetization – or the death of sponsorships as we know them“ (Monetaryzacja marketingu, czyli śmierć tradycyjnego sponsoringu) - Shuli Golovinski, innowator branży MICE, właściciel firmy Newtnostrand z Londynu. Praktyczne przykłady głosowania z wykorzystaniem smartfonów i tabletów. Uwaga! Dla osób, które wezmą udział w głosowaniu przewidziano nagrody - do wylosowania m.in. egzemplarze książek autorstwa wykładowcy oraz sprzęt techniczny i vouchery na usługi. Głosowania Chance2Vote będą realizowane przez cały dzień.
godz. 11.30 – 11.50 - „Urządzenia mobilne – trendy na rynku w Polsce”– prezentacja ekspercka. Głosowanie tematyczne smartfonami/tabletami.
godz. 12.00 – 12.20 - „Współczesne systemy komunikacji. Dlaczego WiFi jest tak potrzebne?” - ITwares
godz. 12.20 – 12.40 - „Podstawowe standardy w wyposażeniu technicznym sal konferencyjnych” - Krzysztof Karasek, NextGen Meetings. Głosowanie smartfonami/tabletami.
godz. 12.40 – 13.00 - „Prezentacja live systemów wideokonferencyjnych” – Polycom
godz. 13.00 – 13.20 - „Systemy kongresowe w największych centrach konferencyjnych świata” – Bosch
godz. 13.20 – 13.40 - „Z doświadczeń akustyka przy nagłaśnianiu imprez” - Polsound
godz. 13.40 – 14.00 - „Jak obiekty konferencyjne skutecznie pozyskują klientów biznesowych” – Sławomir Wróblewski, wiceprezes Stowarzyszenia „Konferencje i Kongresy w Polsce”
godz. 14.00 -14.55 - „Klinika Twoich rozwiązań technologicznych” - spotkania z ekspertami przy na stoiskach i networking
godz. 14.55 - Finalne głosowanie i wręczenie nagród
godz. 15:00 - Zaproszenie ze strony Gospodarzy i wycieczka po Stadionie Narodowym trasą biznesową. Ciąg dalszy networkingu. 
 
Wstęp na Dzień Otwarty jest bezpłatny - wymagana jest rejestracja przez stronę internetową  http://showroom-openday-2.syskonf.pl.W celu aranżowania spotkań wdrożony będzie system Chance2 Meet, wydzielone zostaną też stoliki. Użytkownicy smarfonów i iPhonów proszeni są o zainstalowanie aplikacji QR Reader (bezpłatne w AppStore, Sklep Play), co da możliwość głosowania i dzielenia się swoimi opiniami i uczestnictwa w losowaniu upominków.
 
Koncepcja Sali Nowych Technologii Konferencyjnych zakłada, że przestrzeń ta będzie pełniła rolę centrum edukacyjnego dla profesjonalistów branży konferencyjno-kongresowej oraz miejsca pokazów sprzętu i nowych rozwiązań. Podczas kolejnych spotkań w tej sali w ciągu roku prezentowane będą najnowsze rozwiązania oraz sprzęt, a konkretnym efektem będzie praktyczna znajomość ofert i umiejętność ich zastosowania dla swoich projektów. 
 
Organizatorami drugiego Dnia Otwartego Sali Nowych Technologii Konferencyjnych są: Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce”, zarządzająca Stadionem Narodowym spółka PL2012 oraz NextGen Meetings, która jest koordynatorem projektu.