W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce SKKP

Region: Mazowsze
ul. Pl. Powstańców Warszawy 2
00-030 Warszawa
woj. mazowieckie
Kontakt:
telefon:50 176 43 99

e-mail:
Widok

Śląsk, branża spotkań i telemedycyna, czyli po konferencji Silesia Meetings Challenge w Katowicach

Śląsk, branża spotkań i telemedycyna, czyli po konferencji Silesia Meetings Challenge w Katowicach -

Śląsk w branży spotkań, czyli o wyzwaniach, szansach i przyszłości regionu jako destynacji międzynarodowych eventów. To temat konferencji Silesia Meetings Challenge 2015, która odbyła się w dniach 17-18 września br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.


Rok 2015 to rok wyjątkowy dla Katowic. Po pierwsze miasto obchodzi 150-lecie uzyskania praw miejskich. Po drugie w tym roku uzyskało, zbudowane tuż obok hali Spodka, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, które tworzy całość wraz z siedzibą NOSPR i Muzeum Śląskim - tzw. Strefę Kultury.


Silesia Meetings Challenge 2015 trwała dwa dni – 17 i 18 września br. W jej rozbudowanym i różnorodnym programie nie brakło interesujących i innowacyjnych wystąpień. Dyskusję rozpoczęto od możliwości Polski i jej regionów związanych z Unią Europejską. Podczas wystąpienia inauguracyjnego przemówił gość specjalny John Peter Mary Wubbe, sekretarz generalny EPPOSI, think-tanku skupiającego stowarzyszenia pacjentów oraz środowiska nauki i biznesu medycznego, który zaprezentował spojrzenie na międzynarodowe projekty i kongresy z perspektywy Brukseli.


Kolejne sesje dotyczyły m.in. współczesnych trendów rozwoju przyjaznych miast, szans dla branży spotkań wynikających z nowych form współpracy europejskiej, jakimi są klastry, rozwoju e-zdrowia i narzędzi telemedycznych, projektu „Rekonstrukcja zdrowia wraz z powrotem do samodzielności” oraz projektu inwestycyjnego Polska 3.0 w ramach sesji medycznej, oraz barier i wyzwań stojących przed instytucjami i osobami podejmującymi się pozyskania i organizowania nowych kongresów, także w kontekście ochrony środowiska.


Konferencja zakończyła się przedstawieniem wyników tegorocznego badania rynkowego nt. oczekiwań Ambasadorów Kongresów Polskich oraz założeń nowej Strategii Programu Ambasadorów do roku 2020 przez sekretarza generalnego SKKP Sławomira Wróblewskiego.


Wydarzeniu towarzyszyła Gala Ambasadorów Kongresów Polskich, która w tym roku odbyła się po raz 15. W uroczystości wzięło udział niemal 200 gości, a uświetnił ją występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Ponadto, podczas Gali odbyło się oficjalne wręczenie dyplomów nowym Ambasadorom Kongresów Polskich oraz nagrody w konkursie dla profesjonalnego organizatora kongresów za zorganizowanie największego międzynarodowego kongresu w Polsce w 2014 roku, którą zdobyła firma Mazurkas Travel za kongres Światowego Towarzystwa Ortodontycznego. Co więcej, podczas dwóch dni konferencji odbyło się również pierwsze posiedzenie nowej Kapituły Programu Ambasadorów Kongresów Polskich.


Silesia Meetings Chellange to wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce” we współpracy ze współgospodarzem - Miastem Katowice. Zadania Biura Organizacyjnego konferencji zrealizowała firma Grupa A05 Meetings&Events. Sponsorem złotym tego wydarzenia był Hotel Angelo – sieć Vienna International a sponosrem srebrnym – Hotele Diament. Wśród patronów była Europejska Federacja Stowarzyszeń Profesjonalnych Organizatorów Kongresów EFAPCO oraz liczne media. m.in. serwis konferencje.pl.