W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce SKKP

Region: Mazowsze
ul. Pl. Powstańców Warszawy 2
00-030 Warszawa
woj. mazowieckie
Kontakt:
telefon:50 176 43 99

e-mail:
Widok

Podsumowanie Drugiego Kongresu Edukacji Pozaformalnej

Podsumowanie Drugiego Kongresu Edukacji Pozaformalnej -

 

Drugi Ogólnopolski Kongres Edukacji Pozaformalnej już za nami! W nowych wnętrzach Uniwersytetu Łódzkiego gościło 350 osób, odbyło się 40 debat z udziałem najlepszych ekspertów z branży szkoleniowej i konferencyjnej.


Kongres Edukacji Pozaformalnej skierowany jest do wszystkich tych, którzy tworzą polską branżę konferencyjną - firm szkoleniowych, coachingowych, doradczych oraz organizatorów uczenia się przez całe życie (Life-Long Learning). Podczas drugiej edycji wydarzenia w salach Uniwersytetu Łódzkiego spotkało się aż 350 gości, którzy wzięli udział w ponad 40 debatach i prelekcjach. Te zostały poprowadzone przez najlepszych, m.in.: Maciej Kopeć, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Piotr Krasuski, Dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Rozwoju oraz gość specjalny – Wallis Goelen-Vandebrock, przedstawicielka Komisji Europejskiej z Dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego.


- Mam ogromne poczucie niedosytu, ale jest to tylko dowód na to, że zakończyło się niezwykle potrzebne wydarzenie. Kongres trafił w znakomity i ważny dla nas czas. Mamy obecnie do czynienia z okresem, w którym jest wiele ważnych spraw dla branży. Wchodzi w życie Ustawa o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji – to rodzi nowe wyzwania. – stwierdził Andrzej Lech, Ekspert Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.


Podczas kongresu poruszono zagadnienia takie, jak: „Szkolenia w punkt – co decyduje o o użyteczności i skuteczności szkoleń“, czy „LinkedIn w 5 krokach - czyli gdzie spotyka się szkoleniowiec z hotelarzem. Alternatywne metody pozyskiwania zapytań konferencyjnych i szkoleniowych w sieci internetowej“. Podjęto równiez kwestię nowoprzyjętej Ustawy o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji (ZSK), przyjęcia „Białej Księgi” branży oraz powołania Sojuszu na rzecz edukacji pozaformalnej.


- Sojusz edukacji pozaformalnej był efektem naszej całorocznej pracy nad Ustawą o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji. (…) Uświadomiliśmy sobie, że my jako branża jesteśmy za bardzo rozproszeni. Nie mamy wspólnego frontu, który łączy. Zainspirowało nas to właśnie do powołania partnerstwa. Sojusz jest rezultatem przemyśleń – to próba pokazania, że nasze środowiska mogą współpracować w istotnych kwestiach. Właśnie przywołana ustawa jest tego idealnym przykładem – podsumował Piotr Piasecki, prezes Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.


Poprzednia edycja Kongresu Edukacji Pozaformalnej odbyła się w 2014 r. w Warszawie i okazała się sukcesem – w wydarzeniu wzięło udział kilkuset profesjonalistów z sektora szkoleniowego i branży eventowej. Współorganizatorami tegorocznego Kongresu są Polska Izba Firm Szkoleniowych oraz Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce”.

Serwis konferencje.pl był patronem medialnym tegorocznego wydarzenia.