W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce SKKP

Region: Mazowsze
ul. Pl. Powstańców Warszawy 2
00-030 Warszawa
woj. mazowieckie
Kontakt:
telefon:50 176 43 99

e-mail:
Widok

Podejmuje starania o uznanie zawodu profesjonalnego organizatora konferencji

Podejmuje starania o uznanie zawodu profesjonalnego organizatora konferencji -

- To organizacja międzynarodowych wydarzeń sportowych, gospodarczych czy kongresowych wpływa na wartość marki, jaką jest Polska - twierdzą uczestnicy spotkania pt. „Tworzenie warunków społecznych i gospodarczych dla rozwoju Przemysłu Spotkań w Polsce”, które odbyło się 21 marca 2013 r. w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
 

 

 

  

 


Zdaniem uczestników spotkania konieczne jest uznanie zawodu profesjonalnego organizatora konferencji oraz uzyskanie wsparcia patronackiego w procesie ubiegania się o przyznanie organizacji międzynarodowych kongresów dla Polski. W najbliższym czasie te i inne postulaty zostaną przekazane do Podkomisji ds. turystyki Sejmu RP na ręce jej Przewodniczącego, Andrzeja Gut Mostowego.

Uczestnicy Miksera biznesowego zgodnie przyznali, że wizerunek naszego kraju bardzo zyskał dzięki dobrej organizacji Euro 2012. Z pewnością zyska on również dzięki światowemu szczytowi klimatycznemu ONZ, który odbędzie się w Warszawie późną jesienią na Stadionie Narodowym. Ich zdaniem to właśnie organizacja dużych wydarzeń pozytywnie wpływa na wartość marki, jaką jest nasz kraj. "Szczególny potencjał tkwi w możliwości pozyskiwania zleceń zagranicznych. Obejmuje to wysoce konkurencyjny rynek kongresów międzynarodowych i innych międzynarodowych imprez. Polska ma większy potencjał niż jedna impreza w roku, ale do tego potrzebna jest przychylność najwyższych władz polskich" - czytamy w podsumowującym spotkanie artykule.

źródło: SKKP