Przewodnik - Konferencje Kielce
Chcesz organizować konferencje w Kielcach?
W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz:
hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Kielcach.

Przewodnik: konferencje Kielce

Kielce są stolicą województwa świętokrzyskiego. Miasto leży w południowo-wschodniej Polsce, w Górach Świętokrzyskich. Znajduje się tu trzecie co do wielkości centrum wystawiennicze w Europie. Piękne położenie oraz ciekawa oferta hoteli przyciągają uczestników konferencji, spotkań firmowych i eventów.
Czytaj wiecej

Aktualności

Starsze aktualności

Nowo otwarte obiekty

Przewodnik: konferencje Kielce

Kielce są stolicą województwa świętokrzyskiego. Miasto leży w południowo-wschodniej Polsce, w Górach Świętokrzyskich. Znajduje się tu trzecie co do wielkości centrum wystawiennicze w Europie. Piękne położenie oraz ciekawa oferta hoteli przyciągają uczestników konferencji, spotkań firmowych i eventów.
Czytaj wiecej
Zwiń

Kielce to jedno z najstarszych miast w Polsce, a jego historia sięga XII w. Z jego powstaniem i nazwą wiąże się legenda. Gdy na terenie obecnych Kielc rozciągały się puszcze, syn króla Bolesława Śmiałego – Mieszko – spędził noc podczas polowania na polanie w lesie. Po przebudzeniu się z dziwnego snu, zauważył nowe źródło, z którego woda dodała mu sił – dzisiejszą rzekę Silnicę i olbrzymie kły nieznanego zwierza. Od tych kłów właśnie pochodzi nazwa Kielc.

Miasto jest malowniczo położone – w Górach Świętokrzyskich i otoczone aż pięcioma rezerwatami przyrody. Granice miasta znajdują się na terenach Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego. Dzięki takiej lokalizacji i pięknej przyrodzie Kielce oferują wiele możliwości aktywnego wypoczynku, zarówno dla miłośników spacerów, pieszych wędrówek, jak i jazdy na rowerze.

Najsłynniejszym mieszkańcem Kielc był pisarz Stefan Żeromski. Pamiątki po nim oglądać można w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, znajdującym się w budynku dawnego gimnazjum. W tej samej szkole uczyli się również m. in. Bolesław Prus i Gustaw Herling-Grudziński. Oprócz muzeów w Kielcach warto też zwiedzić zabytkowe kościoły i synagogi, Dworek Laszczyków i Pałac Zielińskiego.

W Kielcach przecinają się ważne drogi krajowe i międzynarodowe. Do miasta można dojechać również pociągiem lub wybrać samolot. W porcie lotniczym Kielce-Masłów lądują niewielkie samoloty (do 20 pasażerów).

 
Kluczowe obiekty i sale konferencyjne w Kielcach


Kielce są nie tylko turystycznym, ale i gospodarczym centrum regionu. Według badań Centrex znajduje się tu trzecie do wielkości centrum wystawiennicze w Europie - Targi Kielce (zobacz obiekt). Dysponuje one drugą co do wielkości w kraju powierzchnią wystawienniczą, która może być dostowana do warunków poligonu lub placu budowy – w zależności od tematyki targów. Rocznie przez teren Targów Kielce przewija się około 200 tys. odwiedzających. Na terenie targów powstało niedawno centrum konferencyjne składające się z 14 sal. W jednym miejscu spotkać się może jednocześnie 4500 osób
 
Eventy i konferencje z udziałem 800 osób przeprowadzić można np. Centrum Konferencyjno-Bankietowym Hotel Binkowski (zobacz obiekt). Wśród większych hoteli konferencyjnych wymienić można np. Hotel Kongresowy (zobacz obiekt), gdzie odbywać się mogą kongresy i konferencje z udziałem 300 osób. Duże zaplecze konferencyjne ma również Best Western Grand Hotel Kielce (zobacz obiekt).
Spotkanie dla ponad 500 osób przygotować można w Filharmonii Świętokrzyskiej (zobacz obiekt).
 
Hotelem typowo biznesowym w Katowicach jest Qubus Hotel Kielce (zobacz obiekt) z salą na 70 osób. Spotkania w standardzie 4 gwiazdek zorganizować można w Hotelu Tęczowy Młyn (zobacz obiekt).