Przewodnik - Konferencje Kielce
Chcesz organizować konferencje w Kielcach?
W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz:
hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Kielcach.

Przewodnik: konferencje Kielce

Kielce są stolicą województwa świętokrzyskiego. Miasto leży w południowo-wschodniej Polsce, w Górach Świętokrzyskich. Znajduje się tu trzecie co do wielkości centrum wystawiennicze w Europie. Piękne położenie oraz ciekawa oferta hoteli przyciągają uczestników konferencji, spotkań firmowych i eventów.
Czytaj wiecej

Aktualności

Starsze aktualności

Newsletter

Zapisz się na Newsletter. Co tydzień najnowsze
wiadomości, obiekty, atrakcje i usługi.

Organizacja konferencji: Kielce

Nowo otwarte obiekty

Nowości w katalogu

Przewodnik: konferencje Kielce

Kielce są stolicą województwa świętokrzyskiego. Miasto leży w południowo-wschodniej Polsce, w Górach Świętokrzyskich. Znajduje się tu trzecie co do wielkości centrum wystawiennicze w Europie. Piękne położenie oraz ciekawa oferta hoteli przyciągają uczestników konferencji, spotkań firmowych i eventów.
Czytaj wiecej
Zwiń

Kielce to jedno z najstarszych miast w Polsce, a jego historia sięga XII w. Z jego powstaniem i nazwą wiąże się legenda. Gdy na terenie obecnych Kielc rozciągały się puszcze, syn króla Bolesława Śmiałego – Mieszko – spędził noc podczas polowania na polanie w lesie. Po przebudzeniu się z dziwnego snu, zauważył nowe źródło, z którego woda dodała mu sił – dzisiejszą rzekę Silnicę i olbrzymie kły nieznanego zwierza. Od tych kłów właśnie pochodzi nazwa Kielc.

Miasto jest malowniczo położone – w Górach Świętokrzyskich i otoczone aż pięcioma rezerwatami przyrody. Granice miasta znajdują się na terenach Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego. Dzięki takiej lokalizacji i pięknej przyrodzie Kielce oferują wiele możliwości aktywnego wypoczynku, zarówno dla miłośników spacerów, pieszych wędrówek, jak i jazdy na rowerze.

Najsłynniejszym mieszkańcem Kielc był pisarz Stefan Żeromski. Pamiątki po nim oglądać można w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, znajdującym się w budynku dawnego gimnazjum. W tej samej szkole uczyli się również m. in. Bolesław Prus i Gustaw Herling-Grudziński. Oprócz muzeów w Kielcach warto też zwiedzić zabytkowe kościoły i synagogi, Dworek Laszczyków i Pałac Zielińskiego.

W Kielcach przecinają się ważne drogi krajowe i międzynarodowe. Do miasta można dojechać również pociągiem lub wybrać samolot. W porcie lotniczym Kielce-Masłów lądują niewielkie samoloty (do 20 pasażerów).

 
Kluczowe obiekty i sale konferencyjne w Kielcach

Kielce są nie tylko turystycznym, ale i gospodarczym centrum regionu. Według badań Centrex znajduje się tu trzecie do wielkości centrum wystawiennicze w Europie - Targi Kielce. Dysponuje one drugą co do wielkości w kraju powierzchnią wystawienniczą, która może być dostowana do warunków poligonu lub placu budowy – w zależności od tematyki targów. Rocznie przez teren Targów Kielce przewija się około 200 tys. odwiedzających. Na terenie targów powstało niedawno centrum konferencyjne składające się z 14 sal. W jednym miejscu spotkać się może jednocześnie 4500 osób. 
Wśród większych hoteli konferencyjnych wymienić można np Hotel Kongresowy, gdzie odbywać się mogą kongresy i konferencje z udziałem 300 osób.
Eventy i szkolenia z udziałem 150 osób przeprowadzić można np w Hotelu Dal Kielce czy Hotelu La Mar.
Hotelem typowo biznesowym w Katowicach jest Hotel Dal Kielce z salą na 180 osób. Spotkania o zbliżonej liczbie gości mogą się odbyć także w Hotelu Tęczowy Młyn, Hotelu Łysogóry oraz w Hotelu La Mar.
Spotkania w kameralnym gronie zorganizować można np w takich obiektach jak: Qubus Hotel Kielce, czy Lwi Dwór. Na potrzeby biznesu swoją powierzchnię udostępnia też Muzeum Zabawek i Zabawy.
 

Miejsca na eventy, uroczyste kolacje i przyjęcia

 

Kielce nie należą do liderów rynku konferencyjnego w Polsce, jednak osoby, które wybrały tę miejscowość jako miejsce spotkania z pewnością znajdą obiekt odpowiadający ich oczekiwaniom.


Charakter obiektu powinien zostać dopasowany do charakteru wydarzenia. Na uroczyste kolacje warto więc wybrać eleganckie restauracje. Skorzystać można także z propozycji hoteli o wysokim standardzie, które zapewnią odpowiedni poziom zarówno wystroju, jedzenia jak i obsługi.


Wśród hoteli o standardzie czterech gwiazdek w Kielcach znajdują się: Qubus Hotel Kielce a także Hotel Uroczysko Cedzyna.

 

Na eventy i przyjęcia wybrać można wielofunkcyjne sale w hotelach, gdzie zapewniona zostanie również obsługa gastronomiczna. Do trzygwiazdkowców  w Kielcach należą m.in: Hotel Dal Kielce, zlokalizowany w samym centrum miasta, nowoczesny w pełni klimatyzowany Hotel Tęczowy Młyn, Hotel Pod Złotą Różą, z klimatyzowanymi salami konferencyjnymi, Hotel Łysogóry, Hotel Kongresowy a także Hotel La Mar.

Zakwaterowanie


Przy okazji kilkudniowych szkoleń czy konferencji odbywających się w Kielcach konieczne jest zapewnienie uczestnikom spotkania komfortowych warunków zakwaterowania, najlepiej w pobliżu miejsca, gdzie odbywa się wydarzenie. Wypoczęci i wyspani uczestnicy szkolenia z pewnością o wiele więcej zapamiętają z prowadzonych wykładów.

 

Zakwaterowania dla grup 200 osobowych zapewnić mogą m.in. takie hotele jak: trzygwiazdkowy Hotel Łysogóry, czy czterogwiazdkowy Hotel Uroczysko Cedzyna. Jako, że oba te hotele posiadają niewiele ponad 200 miejsc noclegowych, pokoje należy rezerwować z dużym wyprzedzeniem.


Grupy liczące 100 osób powinny zapoznać się z ofertami takich obiektów jak: trzygwiazdkowy nowoczesny obiekt biznesowy - Hotel Tęczowy Młyn, trzygwiazdkowy Hotel Kongresowy czy np czterogwiazdkowy Hotel Qubus Kielce.


Wśród mniejszych obiektów noclegowych na terenie Kielc wymienić można: Hotel Pod Złotą Różą o standardzie trzech gwiazdek, trzygwiazdkowy Hotel La Mar, a także Lwi Dwór czy Hotel Faraon.

Prawa autorskie zastrzeżone: konferencje.pl