Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Craft Beer Hotel Central

Podwale Grodzkie 4, 80-372 Gdańsk
https://www.facebook.com/centralhotelgdansk/

Kontakt do obiektu

Pokaż telefon

Podstawowe parametry

konferencja 0 os.
bankiet 0 os.
nocleg 80 os.
Widok

Nowe sale konferencyjne przy dworcu w Gdańsku już jesienią 2015 r.

Data aktualności: 07-01-2015

  • Nowe sale konferencyjne przy dworcu w Gdańsku już jesienią 2015 r. - Craft Beer Hotel Central

    Rok 2015 zapowiada się ciekawie dla organizatorów konferencji z Trójmiasta. Gdańsk wzbogaci się o kolejny obiekt konferencyjny - w budynku dawnej przychodni kolejowej przy Dworcu Głównym powstaje hotel oraz browar restauracyjny.

    Tuż przy dworcu PKP w stolicy województwa pomorskiego od lat stoi zasłonięty reklamami budynek dawnej przychodni kolejowej. To obiekt pochodzący z 1910 r., który przez wiele lat nie był zagospodarowany. Jednak w 2010 r. budynek kupiła firma Versus, zarządca m.in. Centrum Kwiatkowskiego w Gdyni. W 2014 roku ruszył remont budynku, nad którym pieczę sprawuje konserwator zabytków.


    W dawnej przychodni kolejowej ma powstać hotel z czterdziestoma pokojami, salą balową, w której będą odbywały się konferencje i szkolenia oraz browarem restauracyjnym. Całość to 3 000 mkw., trzy kondygnacje, w tym jedna podziemna. To właśnie na poziomie -1 znajdzie się browar. Sala balowa zostanie umiejscowiona na pierwszym piętrze, natomiast resztę kondygnacji zajmą pokoje, recepcja oraz taras piwny. Wejście do budynku planowane jest od strony dworca PKP przez szklane foyer oraz od strony zachodniej.

    Otwarcie hotelu, którego nazwa nie jest jeszcze znana, planowane jest na październik br.