Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.

Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców a także teatrów i muzeów i innych oryginalnych miejsc.

Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Centrum Kongresowe GROMADA w Krakowie

Orzechowa 11, 30-422 Kraków
http://www.gromada.pl/hotelkrakow

Kontakt do obiektu

Pokaż telefony

Podstawowe parametry

konferencja 2050 os.
bankiet 800 os.
nocleg 429 os.
Widok

Losy krakowskiej Gromady z ogromnym centrum konferencyjnym wciąż nieznane

Data aktualności: 03-03-2015

 • Losy krakowskiej Gromady z ogromnym centrum konferencyjnym wciąż nieznane - Hotel Centrum Kongresowe GROMADA w Krakowie

  Krakowski hotel z ogromnym zapleczem konferencyjnym wciąż w budowie – dysponująca nim Spółdzielnia Gromada poszukuje kupca nieruchomości lub firmy, która dokończyłaby inwestycję.


  Od 2011 roku, w którym to spółdzielnia Gromada zerwała kontrakt z generalnym wykonawcą projektu – chińskim konsorcjum COVEC, trwają poszukiwania kupca lub inwestora, który włączyłby się w ukończenie przedsięwzięcia. Znajdujący się na obrzeżach miasta hotel, dysponować ma olbrzymim centrum konferencyjnym o łącznej powierzchni 4,5 tys. mkw., na które składać ma się 18 wielofunkcyjnych sal. Czterogwiazdkowy obiekt ma oddać do użytku 220 pokoi oraz zaplecze gastronomiczne. 
  Obiekt nie został ukończony, a data jego otwarcia jest nieznana.

   

  Obecnie w zarządzie Rady Nadzorczej Ogólnokrajowej Spółdzielni Turystycznej Gromada trwają roszady personalne – z funkcji członka zarządu odwołano niedawno Tadeusza Kierzka, a jego stanowisko przejął Romuald Tomaszewski. Tymczasowym prezesem spółdzielni jest Krzysztof Moczulski, który funkcję tę objął po usuniętym w zeszłym roku z zarządu Janie Błońskim.

   
  Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna Gromada aktualnie dysponuje 11 hotelami, 3 ośrodkami wypoczynkowymi oraz biurami turystycznymi w całej Polsce.