Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.

Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców a także teatrów i muzeów i innych oryginalnych miejsc.

Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Europejski Warszawa

Krakowskie Przedmieście 13, 00-071 Warszawa
http://europejski.pl/en/

Kontakt do obiektu

Pokaż telefon

Podstawowe parametry

konferencja 0 os.
bankiet 0 os.
nocleg 0 os.
Widok

Konferencje w odnowionym hotelu Europejskim w Warszawie w 2017 roku

Data aktualności: 19-11-2015

  • Konferencje w odnowionym hotelu Europejskim w Warszawie w 2017 roku - Hotel Europejski Warszawa

    Na początek roku 2017 zaplanowano otwarcie hotelu Europejskiego w Warszawie, który obecnie przechodzi rewitalizację. Oprócz usług hotelowych w budynku znajdzie się również przestrzeń biurowa i handlowa, a także najprawdopodobniej konferencyjna.


    Przebudowa i remont hotelu potrwają do końca 2016 r., co oznacza, że obiekt przywita pierwszych gości w pierwszym kwartale 2017 r. Prace trwają od 2013 r. Inwestorem budynku jest HESA, a operatorem została marka Raffles Hotels.

     

    Lokalizacja hotelu Europejskiego jest bardzo prestiżowa – znajduje się on przy Krakowskim Przedmieściu i pl. Piłsudskiego. To jeden z najistotniejszych historycznie budynków w mieście. Został zbudowany w połowie XIX wieku według projektu polskiego architekta włoskiego pochodzenia Henryka Marconiego. Hotel Europejski był w okresie międzywojennym najbardziej luksusowym hotelem w Polsce oraz jednym z najnowocześniejszych obiektów hotelowych w Europie. Po rewitalizacji zaoferuje ok. 100 pokoi i apartamentów oraz najprawdopodobniej sale konferencyjne. W budynku powstanie również przestrzeń biurowa – ok. 7 tys. mkw. – oraz handlowa – ok. 3 tys. mkw.