Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Młyn Klekotki Resort & Spa

Klekotki 1, 14-407 Godkowo
www.hotelmlynklekotki.pl

Skontaktuj się z obiektem

Grażyna Szwarc - Kobryń Kierownik Hotelu 55 24...... Pokaż telefony
Widok
Hotel Młyn Klekotki Resort & Spa

Organizacja eventu firmowego w hotelu

Data aktualności: 22-11-2012

 • Organizacja eventu firmowego w hotelu - Hotel Młyn Klekotki Resort & Spa

  O oczekiwaniach firm organizujących konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe, dotyczących hoteli, opowiada Grażyna Szwarc-Kobryń, kierownik hotelu Młyn Klekotki resort & spa.

   

   

   

   

   

   


  Rozpoczyna się okres, w którym firmy chętnie organizują konferencje, szkolenia i wyjazdy integracyjne. Turystykę korporacyjną charakteryzuje wyraźna sezonowość, przejawiająca się zdecydowanym wzrostem liczby spotkań realizowanych wiosną i jesienią. Z informacji podawanych przez Instytut Turystyki wynika, że konferencje, kongresy, podróże w interesach czy spotkania motywacyjne określane mianem incentive travel, stanowią już około jednej trzeciej wszystkich pobytów turystycznych. Polskie firmy wydają ponad 10 mld zł rocznie na podróże i pobyty o charakterze biznesowym.

  Największe polskie miasta, takie jak Warszawa, Wrocław, Poznań czy Kraków, oferują klientom dużą różnorodność obiektów konferencyjnych. Jeżeli firma planuje konferencję lub szkolenie  w kameralnym obiekcie położonym poza miastem, wybór nie jest już tak szeroki. - Organizatorzy wyjazdów firmowych poszukują najczęściej hoteli przygotowanych na przyjęcie grup średniej wielkości – opowiada Grażyna Szwarc-Kobryń, kierownik hotelu Młyn Klekotki resort & spa, zlokalizowanego na Warmii w zabytkowym młynie z XVII wieku. – Dużym zainteresowaniem firm cieszą się obiekty historyczne o niepowtarzalnej atmosferze. Odrestaurowane pałace i zamki, z wnętrzami wyposażonymi w nowoczesny sprzęt konferencyjny są coraz chętniej odwiedzane przez klientów korporacyjnych.

  Wybór odpowiedniej lokalizacji jest niezwykle istotny. - Nie każde spotkanie biznesowe ma charakter publiczny – zauważa Grażyna Szwarc-Kobryń. – Hotel położony w ustronnym miejscu na strzeżonym, ogrodzonym terenie pozwoli uciec od zgiełku i tłumu, charakteryzujących największe miasta. Rozmieszczenie apartamentów oraz pokoi gościnnych w mniejszych budynkach, a także dyskretna obsługa sprawiają, że uczestnicy wyjazdu firmowego mogą na nim rzeczywiście odpocząć i czuć się swobodniej.

  Z tych względów część firm decyduje się na organizację eventów poza największymi ośrodkami miejskimi.  - Prywatność, indywidualna oferta, wyciszenie oraz kontakt z naturą to zalety, jakich szukamy nie tylko w przypadku indywidualnych wyjazdów wypoczynkowych. Również w pracy potrzebujemy czasem zmiany miejsca, która pozwoli nam nabrać dystansu i zyskać nową perspektywę – mówi Grażyna Szwarc-Kobryń. – Zgodnie z ideą “work and life balance” klienci biznesowi powinni mieć możliwość odpoczynku i relaksu po pracy. Pod tym kątem oferta polskich hoteli wyższego standardu z szerokim wachlarzem usług Spa&Wellness nie odbiega znacząco od poziomu zagranicznych obiektów.

  Kameralnym szkoleniom, konferencjom, imprezom plenerowym i wyjazdom połączonym  z programem rozwojowym pracowników coraz częściej towarzyszą specjalne wydarzenia zaaranżowane na miejscu, dostosowane do indywidualnych preferencji klientów. - Organizatorzy wyjazdów firmowych oczekują od hoteli dużej elastyczności pod względem oferty cenowej oraz zapewnienia gościom dodatkowych atrakcji – opowiada Grażyna Szwarc-Kobryń. – Aby podczas wyjazdu firmowego udało się zbudować trwały i efektywny zespół, jego przebieg i scenariusz powinien być jak najlepiej dopasowany do potrzeb uczestników, dlatego propozycja dodatkowych zajęć oferowanych przez hotel musi być zróżnicowana. Dzięki nim imprezy team buildingowe zaowocują trwałym i skutecznym wzmocnieniem zespołu”.

  Korporacje zaczynają przywiązywać coraz większą wagę do ekologii, uwzględniając podczas organizacji spotkań firmowych także kwestie związane z ochroną środowiska. Realizacja tzw. „green eventów” pozwala firmom zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko, a także budować pozytywny wizerunek w oczach pracowników i klientów. Wzrasta również popularność szkoleń outdoorowych, które łączą intensywne zajęcia w terenie z tradycyjnym szkoleniem merytorycznym w sali konferencyjnej. Ich organizatorzy poszukują hoteli zlokalizowanych w miejscu spełniającym określone wymagania. „Rozległy teren wokół kompleksu hotelowego, las, jezioro czy rzeka oraz ciekawe obiekty turystyczne znajdujące się w okolicy umożliwiają organizację w trakcie spotkania firmowego dodatkowych atrakcji – zwraca uwagę Grażyna Szwarc-Kobryń. – Hotel powinien oczywiście zapewnić również odpowiednie wyposażenie techniczne sal konferencyjnych, takie jak flipcharty, rzutniki, projektory multimedialne, czy nagłośnienie.


  Młyn Klekotki resort & spa – luksusowy hotel mieszczący się we wnętrzach zabytkowego młyna z XVII wieku. Położony w zachodniej, wciąż najmniej odwiedzanej przez turystów części Mazur, łączy historyczną zabudowę z bogatym programem rekreacyjno-sportowym i kameralną atmosferą. Obiekt oferuje 42 pokoje, w tym 8 apartamentów. Hotel dysponuje bogatym zapleczem konferencyjnym. Na potrzeby szkoleń i spotkań biznesowych na terenie obiektu znajduje się kilka sal, wśród nich sala na rzece, sala kominkowa oraz sala w młynie. Do dyspozycji gości pozostaje także winiarnia, restauracja serwująca domowe i regionalne potrawy, ogród zimowy, gorące jacuzzi w środku lasu oraz urokliwe, kameralne SPA. Goście pragnący spędzić czas aktywnie, mogą skorzystać z wielu atrakcji: kajaki, rowery, nordic walking z instruktorem, bilard, korty tenisowe oraz fitness club. W okolicy hotelu znajduje się 18-dołkowe pole golfowe Sand Valley Golf & Country Club.

   


  źródło: www.hotelmlynklekotki.pl (PR)
   

Oferty specjalne