Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Młyn Klekotki Resort & Spa

Klekotki 1, 14-407 Godkowo
www.hotelmlynklekotki.pl

Skontaktuj się z obiektem

Grażyna Szwarc - Kobryń Kierownik Hotelu 55 24...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Hotel Młyn Klekotki Resort & Spa

Hotel na Mazurach inwestuje w ekologię

Data aktualności: 22-11-2012

 • Hotel na Mazurach inwestuje w ekologię - Hotel Młyn Klekotki Resort & Spa

  Przykład hotelu Młyn Klekotki na Mazurach dowodzi, że inwestycja w ekologię po prostu się opłaca. Zastosowane rozwiązania, takie, jak własna oczyszczalnia, elektrownia, pompy ciepła oraz panele słoneczne są korzystne dla środowiska i bardziej wydajne ekonomicznie.

   

   

   

   

   

   


  Hotel Młyn Klekotki położony jest w kompleksie zabudowań zabytkowego młyna, wśród jezior   i lasów w rzadziej odwiedzanej przez turystów, północno-zachodniej części Mazur. XVII wieczny majątek młyński wymagał renowacji i rozbudowy, aby stać się w pełni nowoczesnym, komfortowym hotelem. Właściciel zadbał o zachowanie najciekawszych elementów architektury, decydujących o niepowtarzalnej atmosferze tego miejsca. Inwestycja w proekologiczne rozwiązania miała na celu ograniczenie negatywnego wpływu hotelu na środowisko, dbałość o zachowanie naturalnego otoczenia oraz obniżenie kosztów utrzymania.

  Historyczne budynki były wyposażone w rozwiązania niesprzyjające zachowaniu czystości wód i gruntu. Organizacja własnej oczyszczalni biologicznej usprawniła utylizację, obniżyła jej koszt i wyeliminowała szkodliwe dla otoczenia czynniki. Mała elektrownia wodna na rzece to dodatkowe źródło energii. Na potrzeby elektrowni zbudowano stopień wodny wykorzystujący wodę z pobliskiego jeziora. Ma on dodatkową zaletę. Goście chętnie jedzą posiłki na tarasie zawieszonym bezpośrednio nad kaskadą obserwując wodę i słuchając jej szumu. Energia  z elektrowni wodnej zasila zewnętrzne oświetlenie, może być także wykorzystana podczas przerwy w dostawie prądu.

   

          Mniejsze zużycie wody bez ograniczania komfortu gości osiągnięto dzięki zastosowaniu specjalnych słuchawek prysznicowych. Zużycie ciepłej wody zostało w ten sposób zmniejszone aż o 30%. W hotelowej pralni wykorzystuje się ekologiczne środki do prania. W przypadku wymiany urządzeń takich jak pralki, maglownice czy suszarnie, kierownik hotelu dba o to, by nowe wyposażenie posiadało najwyższą klasę energetyczną. W pokojach zainstalowano główne wyłączniki prądu. To dobre rozwiązanie dla zapominalskich. Po wyjęciu klucza, wszystkie światła i urządzenia elektryczne w pokoju automatycznie się wyłączają. O to, by światła nie świeciły się bez potrzeby na korytarzach dbają czujniki ruchu. Specjalne czujniki włączają i wyłączają również światła zewnętrzne. Hotel systematycznie wymienia żarówki na energooszczędne.

  W czerwcu na dachach zabudowań w Klekotkach pojawią się kolektory słoneczne. Inwestycja w 24 panele o łącznej powierzchni ponad 74 m kw. znacząco (o ok. 40%) zmniejszy ilość energii cieplnej pozyskiwanej dotąd z pieców na olej opałowy. Energia słoneczna zapewni ciepłą wodę przez cały sezon letni, od maja do września. Dbałość o środowisko to również ważny wyznacznik organizacji powstającego w tym roku, drugiego SPA. Woda podgrzewana za pomocą energii słonecznej, wyłącznie ledowe oświetlenie oraz kosmetyki sporządzane na miejscu z organicznych, w większości lokalnych składników, to niektóre z planowanych rozwiązań.

  Kuchnia hotelu Młyn Klekotki opiera się w dużej mierze na sezonowych, regionalnych produktach i żywności ekologicznej. Szef Kuchni prowadzi własny zielnik oraz ogródek warzywny, z którego pochodzi mniej więcej połowa jarzyn, jakie trafiają na stół. Ich uprawa jest w pełni ekologiczna, bez użycia środków ochrony roślin. Pozostałe produkty nabywane są przeważnie u miejscowych dostawców. Niektóre produkty, w części również ekologiczne, sprowadzane są z odleglejszych miejsc w Polsce i za granicą. Hotel stara się stale rozszerzać gamę produktów regionalnych, których można spróbować tylko tu. Ekologiczne wina dostępne w restauracji oraz winiarni sprowadzane są z całego świata.


  Młyn Klekotki resort & spa to luksusowy hotel mieszczący się we wnętrzach zabytkowego młyna z XVII wieku. Położony w zachodniej, wciąż najmniej odwiedzanej przez turystów części Mazur, łączy historyczną zabudowę z bogatym programem rekreacyjno-sportowym i kameralną atmosferą. Obiekt oferuje 42 pokoje, w tym 8 apartamentów. Hotel dysponuje bogatym zapleczem konferencyjnym. Na potrzeby szkoleń i spotkań biznesowych na terenie obiektu znajduje się kilka sal, wśród nich sala na rzece, sala kominkowa oraz sala w młynie. Do dyspozycji gości pozostaje także winiarnia, restauracja serwująca domowe i regionalne potrawy, ogród zimowy, gorące jacuzzi w środku lasu oraz urokliwe, kameralne SPA. Goście pragnący spędzić czas aktywnie, mogą skorzystać z wielu atrakcji: kajaki, rowery, nordic walking z instruktorem, bilard, korty tenisowe oraz fitness club. W okolicy hotelu znajduje się 18-dołkowe pole golfowe Sand Valley Golf & Country Club.  źródło:  www.hotelmlynklekotki.pl

Oferty specjalne