Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Młyn Klekotki Resort & Spa

Klekotki 1, 14-407 Godkowo
www.hotelmlynklekotki.pl

Skontaktuj się z obiektem

Grażyna Szwarc - Kobryń Kierownik Hotelu 55 24...... Pokaż telefony
Widok
Hotel Młyn Klekotki Resort & Spa

Hotel konferencyjny na Mazurach zyskał spa inspirowane kulturą Japonii

Data aktualności: 05-12-2012

 • Hotel konferencyjny na Mazurach zyskał spa inspirowane kulturą Japonii - Hotel Młyn Klekotki Resort & Spa

  Z końcem listopada 2012 r. rozpoczęło działalność Klekotki Sento Spa. To pierwsze w Polsce spa inspirowane kulturą dawnych japońskich tradycji łaziebnych - podobne łaźnie zwane sento które były budowane w świątyniach przez mnichów buddyjskich w VIII wieku naszej ery.

   

   

   

   

   

   


  Nowa część Młynu Klekotki powstała w dużej, starej stodole przeniesionej i na nowo zmontowanej. Inspiracji w projekcie architektonicznym obiektu należy doszukiwać się w ekstrawaganckim i mało rozpowszechnionym jeszcze w Polsce stylu, jakim jest dekonstruktywizm. W swoich projektach architekci łączeni z tym nurtem dążą do wyzwolenia formy od wszelkich ograniczeń narzucanych jej przez funkcję i inne uwarunkowania, również przestrzenne. - Klekotki Sento Spa oferuje holistyczne podejście, a głównym wyróżnikiem jest charakterystyczna, niemal rytualna dbałość o kolejność poszczególnych kroków. Stąd każdy z kolejnych etapów odbywa się w specjalnych 6 pomieszczeniach niezwykłego budynku – mówi Zbigniew Tyszko, właściciel Klekotki Sento Spa.

  Program rytuałów Klekotki Sento Spa składa się z zabiegów nieznanych w naszej kulturze. W japońskim holistycznym podejściu do zdrowego trybu życia, od dawna istnieje przekonanie, że trudno jest osiągnąć rozwój duchowy bez należytego oczyszczenia ciała. W tym celu Klekotki Sento Spa proponuje kąpiele w Ofuro i parowe łaźnie Mushiburo. Aby zapewnić odnowę i regenerację sił w ofercie znalazły się suche kąpiele Furako, podczas których ciało ogrzewają wióry cedrowe, zioła, piasek lub odpowiednio dobrane kamienie. Oprócz kąpieli Klekotki Sento Spa proponuje masaże Shiatsu i Amma, masaż samurajskimi bambusowymi miotłami oraz wiele innych tradycyjnych japońskich zabiegów. Obiekt Klekotki Sento Spa jest częścią kompleksu Hotelu Młyn Klekotki.

  Młyn Klekotki Resort & Spa mieści się w odrestaurowanym, XVII-wiecznym młynie wodnym. Obiekt specjalizuje się w organizacji konferencji i szkoleń, oddając do dyspozycji organizatorów imprez Salę na Rzece (mogącą pomieścić maksymalnie 102 osoby), Salę w Młynie (dla 46 osób), Salę Kominkową (dla 30 osób), Ogród Zimowy (dla 50 osób), Młyńską Winiarnię (dla 18 osób) oraz Werandę (dla 15 osób). Mieszcząca się w młynie restauracja specjalizuje się w tradycyjnych potrawach regionalnych. Na specjalne życzenie możliwe jest zorganizowanie dla uczestników odbywających się w obiekcie konferencji takich atrakcji jak loty balonem, rajdy terenowe, safari fotograficzne, zawody wędkarskie, turnieje minigolfa, warsztaty malarskie, wycieczki krajoznawcze czy lekcje nurkowania. W obiekcie mieszczą się 42 pokoje dla gości. 

  źródło: www.hotelmlynklekotki.pl

Oferty specjalne