Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.

Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców a także teatrów i muzeów i innych oryginalnych miejsc.

Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Norymberska

Norymberska, 30-376 Kraków

Kontakt do obiektu

Pokaż telefon

Podstawowe parametry

konferencja 0 os.
bankiet 0 os.
nocleg 0 os.
Widok

Nowoczesny obiekt w starym kamieniołomie

Data aktualności: 22-11-2012

 • Nowoczesny obiekt w starym kamieniołomie - Hotel Norymberska

  Na krakowskim Zakrzówku powstanie nowy hotel z zapleczem konferencyjnym. Obiekt który swoim wyglądem będzie przypominać skałę, dzięki czemu odpowiednio wkomponuje się w otoczenie, którym jest dawne wyrobisko kamieniołomu.

   

   

   

   

   

   


  Na pierwszym piętrze hotelu znajdzie się główna sala konferencyjna o 1,5-kondygnacyjnej wysokości, pokoje hotelowe oraz uwolniona przestrzeń nad salą restauracyjną. Na pozostałych dwóch kondygnacjach znajdą się pokoje hotelowe - w tym apartamenty - z dwoma tarasami rekreacyjnymi na ostatniej z nich.

  Autorami projektu hotelu są architekci Andrzej Pięta, Wiesław Cała i Piotr Strzelecki we współpracy z Joanną Wybrańską-Melnyczuk. Jak wynika z materiałów przekazanych przez projektantów, głównym materiałem elewacyjnym, integrującym bryłę hotelu, będą blachy wykonane ze stopów aluminium, miedzi, cynku i tytanu w kolorze szaro–stalowo–złotym. Ich wąskie pionowe pasy mają wpisywać się w szczelinowy rytm okien elewacji południowej oraz zachodniej i będą neutralne w przypadku większych podziałów i przeszkleń występujących na elewacji frontowej przed wejściem głównym. W budynku projektuje się dwie kondygnacje podziemne i cztery nadziemne o konstrukcji żelbetowej monolitycznej w układzie mieszanym.

  Hotel Norymberska zostanie oddany do użytku w 2013 r.

  źródło: www.konferencje.pl