Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA

Dale 56, 32-222 Racławice
www.dosloncespa.pl

Kontakt do obiektu

Katarzyna Korepta Specjalista ds. sprzedaży internetowej 12 26...... Pokaż telefony

Podstawowe parametry

konferencja 460 os.
bankiet 292 os.
nocleg 197 os.
Widok

Alternatywa dla niepewnych ofert biur podróży

Data aktualności: 22-11-2012

 • Alternatywa dla niepewnych ofert biur podróży - Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA

  Czy upadłości biur podróży skutecznie odstraszają od spędzenia wakacji w kraju? Na co możemy liczyć decydując sie na urlop w Polsce? Czy nasze hotele dorównają ofertom tym zagranicznym? Na te pytania próbują odpowiedzieć przedstawiciele Hotelu Dosłońce Conference & SPA.

   

   

   

   

   


  - Po ogłoszeniu upadłości biura Sky Club znacznie wzrosła liczba zapytań o indywidualne pobyty wakacyjne w naszym hotelu. W obecnej sytuacji na rynku wypoczynek w kraju wydaje się najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą oszczędzić sobie nieprzyjemnych niespodzianek - podkreśla Grażyna Leja z Hotelu Dosłońce Conference & SPA.

  Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", bankructwa biur podroży dotyczą nie tylko naszego kraju, dotknęły również Czechy czy Rosję a nawet Wielką Brytanię, gdzie zbankrutowało  w ubiegłym roku  41 touroperatorów. Stąd pomysły na korzystanie z zagranicznych biur podróży przy planowaniu wakacji nie do końca są dobrym pomysłem. Wobec takiej sytuacji na rynku jest szansa, że podobnie jak w Wielkiej Brytanii wzrośnie zainteresowanie wypoczynkiem w kraju zamieszkania. Potwierdzić to mogą coraz większe problemy biur sprzedających zagraniczne wczasy. Polacy są ostrożniejsi i rezygnują z zagranicznych wyjazdów. Aby uniknąć nieprzyjemności i stresu, jaki spotkał ponad 6 tysięcy osób na początku lipca, można spróbować  też wyjazdów na własną rękę, co i tak czyni wielu Polaków zważywszy, że jedynie 5% z nas korzysta z usług biur podróży, organizując  swoje zagraniczne wyjazdy urlopowe. Jednak pozostanie w kraju, gdzie nie brakuje tu uroczych miejsc i hoteli i ośrodków wypoczynkowych  na najwyższym poziomie wydaje się być obecnie najbezpieczniejszą formą spędzenia urlopu.

  Wśród nowopowstałych hoteli w Polsce sporą część stanowią hotele SPA. Ta branża mocno rozwinęła się w ostatnich latach zgodnie z tym co dzieję się w światowej turystyce. Istnieje szansa, że w Polsce podobnie jak  w Niemczech i innych krajach Europy Zachodniej  będzie to najszybciej rozwijająca się gałąź krajowej turystyki. Jak podaje niemiecki portal beauty 24.de, turystyka SPA wzrosła w Niemczech  w stosunku do 2010 o 6,7%, a cały rynek turystyczny wykazał wzrost o 2,1%. Jednak wiele ośrodków nadużywa nazwy SPA. Nie wystarczy łóżko do masażu i aparat do mikrodermabrazji, aby nazwać swój  ośrodek SPA.

  - SPA naprawdę znaczy "Sanus Per Aquam", czyli zdrowie przez wodę. Dlatego w prawdziwym SPA oprócz relaksu wypoczynku zabiegów pielęgnacyjnych mamy do czynienia przede wszystkim z  zabiegami wykorzystującymi lecznicze działanie wody. Basen, sauna, kąpiele siarczkowe, solne, borowinowe, bicze wodne to elementy, które  nierozłącznie wiążą się z filozofią SPA  -  podkreśla Izabela Załęska-Żyłka, kosmetolog, konsultant w SPA Hotelu Dosłońce.

  Dla osób  szukających prawdziwego wypoczynku ten rodzaj  turystyki krajowej jest szczególnie atrakcyjny. Walory turystyczne w  naszym kraju sprzyjają jej rozwojowi,  a oferta jest coraz bardziej urozmaicona.  Szukając prawdziwego  SPA udajmy sie do miejsc cichych i spokojnych położonych z dala od wielkomiejskiego zgiełku.  Udane wakacje  nie muszą oznaczać wyjazdów w egzotyczne miejsca.  Walory turystyczne naszego  kraju,  coraz lepsza baza turystyczna powodują, że prawdziwy wypoczynek możemy  znaleźć kilkadziesiąt czy  kilkaset kilometrów od własnego domu. Tajemnicze Sudety, pełne uroku i spokoju  Bieszczady, Zachwycające Pieniny, Bałtyk i Tatry, mazurskie  jeziora, malownicze wyżyny, spokojna polska wieś to  tylko niektóre miejsca, gdzie z pewnością znajdziemy odpowiadający naszym wymaganiom ośrodek,  zapomnimy o trudach dnia codziennego i bezpiecznie odpoczniemy.

  źrodło: www.dosloncespa.pl

Oferty specjalne

 • Jesień w Dosłońcu

 • Rodzinna Majówka Dosłońca 2012

  Rodzinna Majówka Dosłońca 2012 Zapraszamy całe rodziny do skorzystania z wypoczynku w Dosłońcu podczas Długiego Weekendu Majowego! Zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla maluchów. Sam zdecyduj na jak długo chcesz przyjechac i z jakich atrakcji chcesz skorzystać..! Cena za...
 • Truskawkowy Długi Weekend Czerwcowy

  Truskawkowy Długi Weekend Czerwcowy 7-10 czerwiec 2012 w Hotelu Dosłońce**** Conference & SPA Soczyste truskawki, ukwiecone łąki i sielski krajobraz Polskiej wsi… taki powinien być początek lata! 4 dniowy pobyt Specjalna Cena pakietu: 696 zł od osoby...
 • Sezon wiosenny w Hotelu Dosłońce Conference & SPA otwarty

  Wiosna zagościła w Hotelu Dosłońce nie tylko dlatego, że słońce mocniej przygrzewa. Już od marca można skorzystać z nowych wiosennych zabiegów a w majowy długi weekend przypieczętować nowy sezon mocnym energetycznym akcentem w rytmie salsy.
 • Prawdziwe Święta w Hotelu Dosłońce