Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.

Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców a także teatrów i muzeów i innych oryginalnych miejsc.

Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Plac Sławika i Antalla 1, 40-005 Katowice
http://www.mckkatowice.pl/

Kontakt do obiektu

22 24...... Pokaż telefony

Podstawowe parametry

konferencja 8000 os.
bankiet 6400 os.
nocleg 0 os.
Widok

Strabag połączy centrum kongresowe z katowickim Spodkiem

Data aktualności: 19-12-2012

 • Strabag połączy centrum kongresowe z katowickim Spodkiem - Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

  Powstające w stolicy Górnego Śląska centrum konferencyjne zostanie połączone kładką z Halą Widowiskowo-Sportową „Spodek”. Dzięki temu w kompleksie będzie można organizować wydarzenia z udziałem do 15 tysięcy osób.

   

   

   

   

   

   


  Wykonawcą kładki dla ruchu pieszego i rowerowego nad ul. Olimpijską w Katowicach będzie firma Strabag. Żelbetowa konstrukcja o długości 119 metrów połączy Spodek z budynkami Międzynarodowego Centrum Kongresowego i siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 10,81 mln złotych.

  Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach to obecnie jedna z najbardziej prestiżowych inwestycji na Śląsku. W obiekcie znajdą się: sala wielofunkcyjna o powierzchni 8 tys. mkw., sala bankietowa o powierzchni 1,2 tys. mkw., foyer o powierzchni 400 mkw., audytorium o powierzchni 600 mkw. z własnym foyer o zbliżonej powierzchni, sale konferencyjne o łącznej powierzchni 1,8 tys. mkw. mogące pomieścić 1,2 tys. osób a także biura dla wystawców, press room, strefa VIP oraz kilka lokali gastronomicznych. Całkowity koszt inwestycji to ok. 303 mln złotych.

  źródło: www.konferencje.pl