Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.

Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców a także teatrów i muzeów i innych oryginalnych miejsc.

Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Stara Farbiarnia Bydgoszcz

Św. Trójcy, 85-224 Bydgoszcz

Kontakt do obiektu

Pokaż telefon

Podstawowe parametry

konferencja 0 os.
bankiet 0 os.
nocleg 0 os.
Widok

Czterogwiazdkowy Hilton nie powstanie w zabytkowej farbiarni w Bydgoszczy

Data aktualności: 04-03-2015

 • Czterogwiazdkowy Hilton nie powstanie w zabytkowej farbiarni w Bydgoszczy - Stara Farbiarnia Bydgoszcz

  Czterogwiazdkowy Hilton, który miał znaleźć się w zabytkowym budynku zakładów Pralchem w Bydgoszczy, jednak nie powstanie – przedsięwzięcie zostało wstrzymane przez Urząd Marszałkowski, który rozwiązał umowę z inwestorem. Dalsze losy budynków nie są jeszcze znane.

   

  Nabyty w 2011 roku przez spółkę Stara Farbiarnia XIX-wieczny pofabryczny kompleks znajdujący się nad bydgoską Młynówką, miał zostać zmodernizowany i przekształcony w hotel Hampton by Hilton. Inwestor uzyskał na realizację przedsięwzięcia dotację ze środków unijnych w postaci 5 mln złotych, jednak w wyniku zaniedbania obowiązków sprawozdawczych i braku postępów prac związanych z budową obiektu, Urząd Marszałkowski województwa zerwał umowę z właścicielem.

   

  Hotel z zapleczem konferencyjnym miał zostać oddany do użytku w 2013 roku, jednak roboty nie posuwały się naprzód, przez co wielokrotnie zmieniano datę otwarcia obiektu. W czterogwiazdkowym Hiltonie miały znaleźć się m.in. centrum spa, sala konferencyjna, gruzińska restauracja, winiarnia i zimowy ogród.   

   

  Całkowitą wartość inwestycji oszacowano na 38,5 mln zł. Zabytkowa farbiarnia Wilhelma Koppa wciąż należy do spółki, która póki co nie przedstawiła dalszych planów dotyczących przyszłości budynku.

Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: