Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

EIBTM/ICCA Forum for Young Professionals 2010 zakończone

gdansk convention bureau fyp

10.12.2010

Pierwszy dzień barcelońskich targów EIBTM był także ostatnim dniem wieńczącym tegoroczne Forum for Young Professionals (FYP). Na FYP 2010 w Barcelonie zaproszonych zostało 20 autorów najlepszych prac z całego świata. Wśród laureatów konkursu jest także Polka - Marta Wiśniewska, specjalistka Gdańsk Convention Bureau.

 

Zaproszenie na elitarne zajęcia było nagrodą w konkursie, do którego mogli stanąć młodzi profesjonaliści z całego świata (do 30ego roku życia), których zadaniem było napisanie eseju na jeden z czterech tematów zaproponowanych przez organizatorów. Konkurs organizowany był przez największe międzynarodowe stowarzyszenie branży spotkań: ICCA, the International Congress and Convention Association oraz EIBTM (międzynarodowe targi turystyki biznesowej w Barcelonie).

FYP to niesamowite kilkudniowe spotkanie młodych profesjonalistów z różnych krajów i kontynentów, pod opieką trenerów - światowej sławy ekspertów w przemyśle spotkań, tj. Corbin Ball – guru technologii tworzonych na potrzeby meetings industry, Miguel Neves – firma Synaxis, ekspert w dziedzinie  portali społecznościowych. Młodzi profesjonaliści spotkali się także z dyrektorem targów EIBTM - Graeme Barnett, który opowiedział o pracy nad organizacją tak dużych eventów, jak EIBTM oraz podzielił się swoimi doświadczeniami. Liderem tegorocznego Forum był Rob Davidson, starszy wykładowca Turystyki Biznesowej na Uniwersytecie Westminster w Londynie.

- Jestem związana z branżą od niedawna, także zakwalifikowanie  się do grona 20 młodych  profesjonalistów to dla mnie ogromne wyróżnienie. W trakcie zajęć pracowałam w zespole brytyjsko-belgijsko-włosko-grecko-australijskim.


Z założenia w czasie workshopów, przy przygotowaniu BIDów, nie mogliśmy reprezentować swojej destynacji. Razem stworzyliśmy ofertę organizacji swojej konferencji w Melbourne. W komisji zasiadali: Jill Frazer (ICCA), Martin Sirk (ICCA) oraz Rob Davidson (Uniwersytet Westminster). Dzięki prezentacji mieliśmy szansę sprawdzić siebie  i swoje umiejętności. Takie warsztaty ogromnie pomagają w pracy, pomagają spojrzeć na rynek spotkań z różnych perspektyw. Uczą, że gwarantem sukcesu jest systematyczna i ścisła współpraca pomiędzy obiektami, convention bureaux, a także stowarzyszeniami. Co najważniejsze FYP to nowe przyjaźnie. W ciągu tych kilku dniu miałam szansę pracować z fantastycznymi osobami i mam nadzieję, że nowe przyjaźnie przetrwają próbę czasu. Okazji do kolejnych spotkań jest wiele – IMEX, EIBTM, czy szkolenia organizowane przez ICCA. Wiem już, że wielu z nich, zamierza uczestniczyć  w spotkaniu ICCA RS&M Programme w Gdańsku (lipiec2011)  – Marta Wiśniewska, „młoda profesjonalistka” Gdańsk Convention Bureau ;)

Więcej informacji znajduje się na stronie stowarzyszenia ICCA International Congress and Convention Association  www.iccaworld.com.


źródło: www.gdanskconvention.pl  (PR)

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne; W budowie
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne