Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Palenie albo zdrowie Hotel Remes Sport&Spa wybiera zdrowie


21.09.2010

Palenie samo w sobie jest śmierdzącą sprawą. Do tego dochodzą regulacje prawne, które w jednych miejscach zakazują, w stosunku do innych pozostają obojętne, a w jeszcze innych pozwalają delektować się tą smolistą używką.

 


Od lipca zakaz, który obowiązywał w USA jedynie w wybranych hotelach i pokojach hotelowych, w stanie Wisconsin stał się zakazem bezwzględnym.

W większości stanów jak Kansas, gdzie obowiązuje zakaz palenia w miejscach publicznych, prawo zezwala hotelarzom na udostępnienia pewnej liczby pokoi osobom palącym. Wisconsin jest drugim po Michigan stanem USA, który nie zwalnia hoteli z przepisów antynikotynowych. Wprowadzono tam całkowity zakaz palenia we wszystkich pokojach hotelowych. Opłaty za naruszenie tego przepisu wynoszą od 100 do 300 dolarów.

W Polsce kwestia palenia nie jest traktowana równie poważnie jak za oceanem. W sejmie nie przeszedł w tym roku wniosek o całkowitym zakazie palenia w miejscach publicznych.

Palenie w hotelach natomiast to temat, który w naszym kraju nie cieszy się zbytnią popularnością. Albo nie mówimy o tym wcale, albo mówimy za mało.

Pewne są dwie rzeczy: nie wszystkie hotele posiadają pokoje dla niepalących, jednak wszyscy, bez względu na swój stosunek do papierosa chcą spać w świeżych, wywietrzonych pokojach.

Obiekty hotelowe w Polsce można podzielić na trzy kategorie. Takie, które nie zwracają uwagi na problem palenia; hotele, które ograniczają liczbę pokoi dla palących, udostępniając tym samym niepalącym nieskażone dymem pokoje; oraz hotele, które decydują się całkowicie uwolnić hotel od zapachu papierosa.

Reprezentantem tej ostatniej kategorii jest Hotel Remes Sport&SPA. Na pytania związane z tą drażniącą nie tylko oczy i gardła kwestią, odpowiada Mateusz Zieliński, Sales & Marketing Director, Hotel Remes.

 


Co skłoniło Państwa do podjęcia decyzji o uwolnieniu hotelu od dymu tytoniowego?


Przesłanek do podjęcia takiej decyzji było kilka. Przede wszystkim jest to troska o komfort Gościa którego jak wiem z doświadczenia największą bolączką w hotelach jest nieprzyjemny zapach w pokoju. Taka decyzja wpływa też na lepsze postrzeganie hotelu, którego priorytetem jest oczyszczenie ducha i ciała podczas pobytu weekendowego czy konferencji, czy to w pokoju, na basenie czy też w jednym z 9 gabinetów SPA.

Generalnie podążamy w naszych działaniach za pozytywnym trendem, który wyznaczają renomowane hotele na zachodzie.

Czy na terenie hotelu Remes są w miejsca, gdzie można zapalić?

Teren hotelu to kilkanaście hektarów zieleni i ponad 20 boisk sportowych. Osoby nałogowo palące mogą więc skorzystać z wolnego powietrza.

Czy przewidują Państwo kary dla osób łamiących zakaz palenia?

Bez odpowiedzialności finansowej trudno byłoby utrzymać takie restrykcje. Osoby łamiące zakaz palenia w pokojach ponoszą opłatę w wysokości 100 euro za usunięcie uciążliwego zapachu. Jednak informacja ta skutecznie zniechęca i jak dotąd nie zaistniała potrzeba egzekwowania kary.

Czy nie obawiają się Państwo, że zakaz palenia może odstraszyć potencjalnych palących klientów?


Początkowo nieco się tego obawialiśmy, jednak teraz wiemy że to była słuszna decyzja. Mamy już wiele pozytywnych reakcji ze strony klientów, którzy popierają nasze działania. Przeprowadziliśmy też ankietę wśród naszych Gości, która pokazała że nawet osoby palące cenią możliwość wyspania się w pokoju w który jest świeży i popierają nas w tym działaniu na rzecz komfortu.

 

Hotel Remes wybrał zdrowie. Gratulujemy wyboru.

rozmawiała Paulina Król
 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Restauracje
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne