Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.
Agencja Turystyki i Promocji KOMTUR

Agencja Turystyki i Promocji KOMTUR

Woźnice 74, 11-735 Woźnice k/ Mikołajek
www.biesiady.com

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefony

Atrakcje

 • Biesiady

 • Biesiady rycerskie - Agencja Turystyki i Promocji KOMTUR Biesiady rycerskie

  Doskonale sprawdza się jako forma integracyjna.  Biesiada poprzedzona jest efektownymi pokazami walk ( z reguły 6) nawiązujących swą fabułą do historii Mazur.
  Ukazuje więc Galindów (jedno z plemion pruskich) i ich waleczną sprawność w walce z Warmami (walka na pałki i krzyżakami (walka Galind z pałką przeciw krzyżakowi z mieczem), a następnie rycerskie walki turniejowe „o względy dam” (walki na topory, korbacze, półtoraręczne miecze i walkę ogniem (płonącymi pochodniami). Po 3 walkach uczestnicy imprezy mogą strzelać z łuku, kuszy. Po ostatniej walce (płonącymi pochodniami) wybrane osoby strzelają z hakownic (pierwsze działa ręczne nabijane prochem). Po pokazach wszyscy uczestnicy przebierają się w barwne i atrakcyjne szaty.

  Są to:
  panowie - tuniki Krzyżackie, Rycerstwa Polskiego i Europejskiego,
  panie - szaty dam dworu, a następnie udają się na salę biesiadną, gdzie są pasowani mieczem „na biesiadnika”.

  Do zgromadzonego rycerstwa i dam dworu przybywa Księżna w towarzystwie Komtura (prowadzący) w otoczeniu braci i półbraci zakonnych. Najstarszy z rycerstwa odczytuje stosowne glejty i nakazy. „Prowadzący” uroczyście witają się z uczestnikami biesiady. Wznoszą liczne toasty na cześć biesiadujących (w zależności od oczekiwań firmy toasty mogą być bardzo skonkretyzowane). Po powitaniu, biesiadnicy spożywają pierwszy posiłek słuchając specjalnie „napisanej” muzyki obrazującej historię Mazur - (życie Puszczy Mazurskiej, Galindów, najazdy i podboje krzyżackie, budowę zamku bitwę pod Grunwaldem i życie dworskie). Po spożyciu posiłku - kolejną część biesiady, rozpoczyna rycerz wraz z damą, o której względy walczył. Biesiadnicy zaproszeni są do wspólnych tańców przy muzyce współczesnej (wykonywanej prze zespół lub dyskotekę) Tańce przerywane są licznymi grami i zabawami w klimacie rycerskim prowadzonymi w sposób humorystyczny. Mogą to być dla przykładu: wykup branek, walka „o tytuł Jagienki” (zgniatanie orzeszków), nakładanie zbroi rycerskiej, nakładanie pasów cnoty, wbijanie ćwieków, kupczenie godnościami rycerstwa zakonnego i dam dworu (za 1 grosz) i wiele innych harców i igrców. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymują dowcipne, pamiątkowe nagrody. Czas trwania imprezy - 5 godzin.

 • Turniej Rycerski Turniej Rycerski "O Beczkę Miodu Komtura"

  Turniej jako zabawa plenerowa stanowi wprowadzenie w klimat średniowieczny poprzedzający „biesiadę rycerską".Wymaga do uczestników aktywności ruchowej, niewielkiej sprawności, wysiłku intelektualnego oraz wspólnego działania. Uczestnicy zabawy podzieleni zostają na 4 chorągwie rycerskie z przynależną im symboliką rycerską (chorągiew z herbem oraz przypinany znaczek z tym samym herbem). Podział na chorągwie w trakcie pierwszej części lub na obiedzie. Zabawa polega na rywalizacji chorągwi rycerskich, których zadaniem jest wykonanie punktowanych zadań na 10 różnych miejscach (konkurencjach). Zwycięży ten zespół, który wypełni wszystkie postawione przed uczestnikami punktowane zadania. Punktacja zależy od konkurencji i tak np. jeżeli w rzucie podkową drużyna wykona 15 rzutów celnych - zdobywa 15 punktów. Potwierdzenie udziału w zabawie na danym punkcie wraz z punktacją otrzymuje chorągiew na specjalnym przygotowanym glejcie. Kolejność zaliczania konkurencji dowolna. Ogłoszenie wyników i wręczenie głównej nagrody „Beczki miodu Komtura" nastąpi w trakcie uroczystej BIESIADY RYCERSKIEJ wieczorem.