Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.
biuro podróży Discover Silesia

biuro podróży Discover Silesia

Bukowiec, ul. Robotnicza 9, 58-533 Mysłakowice
discoversilesia.pl

Dane kontaktowe

Krzysztof Korzeń Właściciel 502 2...... Pokaż telefony

Opis

Discover Silesia to autorskie biuro podróży specjalizujące się w organizowaniu programów pobytu i wycieczek kulturalno - krajoznawczo - edukacyjnych na Dolnym Śląsku. Nasza oferta oparta jest wyłącznie o atrakcje Dolnego Śląska - pod względem historycznym najbogatszego i najbardziej tajemniczego regionu Polski.

Oferujemy organizację pobytów i przyjazdów na Dolny Śląsk, zakwaterowanie w atrakcyjnych miejscach, indywidualne programy wycieczek pieszych i autokarowych. Oprócz tradycyjnego zwiedzania oferujemy również nocne spacery po obiektach zabytkowych, gry i zabawy terenowe oparte o tradycje i historię miast Dolnego Śląska, wieczory i warsztaty regionalne, geocaching oraz degustacje lokalnych produktów w tym również alkoholi :).

Nasza oferta jest doskonałym uzupełnieniem pobytów uczestników konferencji i wyjazdów firmowych szukających regionalnych atrakcji urozmaicających spotkania biznesowe oraz nietuzinkowych sposobów na gry i zabawy integracyjne.

Naszą ofertę wyróżniają także ludzie, którzy ją tworzą. Współpracujemy z licencjonowanymi Przewodnikami i Pilotami Wycieczek ze Stowarzyszenia Gildia Przewodników Sudeckich. Są to doskonale przygotowani przewodnicy i pasjonaci regionu, którzy w elastyczny, dostosowany do grupy sposób, prowadzą wycieczki,  oprowadzając w strojach historycznych. Obsługujemy turystów indywidualnych, grupy zorganizowane oraz grupy biznesowe w języku polskim, niemieckim angielskim oraz rosyjskim.

Dzięki naszym bliskim kontaktom z właścicielami odwiedzanych miejsc, uczestnicy naszych wycieczek mogą doświadczyć i zobaczyć więcej niż przeciętny turysta.

Odkrywaj z nami Dolny Śląsk!!!

Usługi

 • Pozostałe

 • Wycieczki

Atrakcje

 • Degustacje

 • Degustacja Lokalnych Alkoholi - biuro podróży Discover Silesia Degustacja Lokalnych Alkoholi

  Karkonosze to nie tylko piękne krajobrazy. Od wieków miejsce to jest znane również z tradycji laboranckich. Oprócz specyfików medycznych, maści, a podobno nawet przepisu na eliksir nieśmiertelności laboranci z Karkonoszy wyspecjalizowali się w produkcji trunków alkoholowych. Ta wielowiekowa tradycja przetrwała do dziś, a w trakcie naszego spotkania chcemy ją Wam zaprezentować. Proponujemy degustację lokalnych alkoholi przeplataną opowieściami o tradycjach laboranckich. Na początku wycieczki każdy z uczestników otrzyma specjalny kieliszek „kulawkę”, który charakteryzuje się tym, że odłożyć go można jedynie po pełnym jego opróżnieniu. W trakcie wieczoru skosztujemy – lokalnego likieru „Echt Stonsdorfer”, ze Staniszowa, piwa Spiż produkowanego przez właściciela Pałacu w Miłkowie, wysłuchamy się w opowieści o tradycjach walońskich w Karkonoszach próbując Piwa Walońskiego. Wreszcie skosztujemy nalewkę „Full Fischbacher” wytwarzaną do dziś według starej receptury w ostatnim domu w tej miejscowości, która ma podobno nieograniczona moc. Na koniec zaś pokrzepimy się Likierem Karkonoskim sporządzonego z trzydziestu ziół i owoców leśnych występujących w Karkonoszach i Górach Izerskich. Wszystkich alkoholi będziemy próbować z specjalnych kieliszków, które charakteryzują się tym, że można je odstawić dopiero po uprzednim ich opróżnianiu. Są to ręcznie wykonane na nasze zlecenie „Kulawki” ze szkła kryształowego produkowane w lokalnej Hucie Julia w Piechowicach.

 • Atrakcje - przerywniki

 • Gra o złoto - biuro podróży Discover Silesia Gra o złoto

  Lwówek Śląski to niewielkie miasteczko na Dolnym Śląsku, słynące z produkcji złotego trunku. Nasza  zabawa oparta jest właśnie na historii browarnictwa Lwówka Śląskiego. Uczestnicy gry podzieleni będą na grupy. W każdej z nich wybrany będzie kapitan. Dla uczestników przydzielone zostaną niezwykle atrakcyjne fanty, które może przejąć w ramach gry konkurencyjna drużyna. Dla uczestników przygotowane będą dyscypliny sprawnościowe, oparte o wielowiekowe tradycje warzenia, picia piwa oraz skutków z tym związanych. Dla utrudnienia i osiągnięcia „stanu wskazującego” w trakcie zabawy, uczestnicy zabawy zostaną wyposażeni w specjalne okulary, które skutecznie oszukają ich błędnik i zmysł równowagi. Zwycięża grupa, która zdobędzie największą ilość fantów. Zwycięzcy otrzymają współrzędne geograficznie, gdzie sami za pomocą urządzenia GPS odnajdą nagrodę główną.

 • Historia Brudu - biuro podróży Discover Silesia Historia Brudu

  Skąd się wzięło mydło i jak je zrobić? Czy w pałacach Kotliny Jeleniogórskiej były toalety ? Co naprawdę działo się w łaźniach miejskich? Jak to bywało z higieną w Kotlinie Jeleniogórskiej ? Kto czyścił zęby uryną? Jak wyglądała poranna toaleta pośród mieszczan i arystokratów? Czy dolnośląskie rezydencje posiadały latryny ? Na te i inne pytania odpowiemy podczas naszej prezentacji pod tytułem: „Historia brudu w Kotlinie Jeleniogórskiej”, tworząc jednocześnie wyjątkowy obraz ewolucji pojęcia higieny od czasów najdawniejszych po wiek XX. Podczas naszej prezentacji proponujemy wyjątkowy pokaz produkcji mydła z udziałem Gawiedzi. Każdy z uczestników będzie mógł wykonać samodzielnie mydło, z którym powędruje prosto pod prysznic.

 • Gry miejskie

 • W poszukiwaniu kamiennej żaby - biuro podróży Discover Silesia W poszukiwaniu kamiennej żaby

  Jest to gra wielozadaniowa prowadzona w malowniczej miejscowości uzdrowiskowej – Świeradów Zdrój, położonej w Górach Izerskich. Uczestnicy zabawy będą musieli wykonać szereg zadań nawiązujących do najbardziej charakterystycznych miejsc Świeradowa Zdroju. Dzięki temu uzyskają wskazówki prowadzące do miejsca ukrycia Kamienia Filozoficznego.

  Pierwszym zadaniem będzie spotkanie z dawnym poszukiwaczem minerałów – Walonem, od którego uczestnicy będą musieli dowiedzieć się jak najwięcej informacji dotyczących tajemnicy i miejsca ukrycia Kamienia Filozoficznego. Kolejnym punktem będzie górska rzeka, gdzie grupa będzie musiała wypłukać jak największą ilość kamieni szlachetnych i zdobyć wskazówkę do kolejnego punktu. Dalej droga prowadzi do alei, gdzie grupa będzie musiała odnaleźć części hasła w koronach 17 drzew i ułożyć zdanie, które podpowie, gdzie jest ukryta kolejna wskazówka.

  Przygotowanych jest w sumie 10 różnych dyscyplin, które ostatecznie doprowadzą do rozwiązania zagadki ukrycia kamienia filozoficznego. Między innymi będzie spotkanie z współczesnym Duchem Gór, poszukiwanie kamiennej żaby, odnalezienie zaklętych w szkle ptaków, uzyskanie wskazówki od bożka Flinsa, rozwiązanie zagadki dzięki współrzędnym GPS, i szereg innych łamigłówek liczbowych, zadań plastycznych, jak i wątków regionalnych, dzięki którym grupa zapozna się z ciekawostkami dotyczącymi regionu i miasta Świeradów Zdrój.