Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.
Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

Muzealna 4, 48-316 Łambinowice
www.cmjw.pl

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefon
  • Centralne Muzeum Jeńców

Opis

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu jest unikatową w skali europejskiej placówką, zajmującą się problematyką jeniecką i niektórymi zagadnieniami z zakresu najnowszej historii Polski. Muzeum prowadzi działalność naukowo-badawczą, dokumentacyjną, edukacyjną, wystawienniczą, wydawniczą, a także konserwatorską i upamiętniającą.

Atrakcje

  • Muzea i galerie

  • Zwiedzanie Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych - Centralne Muzeum Jeńców Wojennych Zwiedzanie Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych

    Działalność wystawiennicza należy do podstawowych zadań statutowych muzeum. Jest prowadzona z dużą intensywnością od początku istnienia tej placówki. Realizuje się ją w formie ekspozycji stałych bądź czasowych. W przypadku wystaw czasowych, w muzeum pokazywane są zarówno wystawy własne, jak i te, które zostały przygotowane przez inne placówki i instytucje. Celem wszystkich wystaw jest przedstawienie w przystępnej i interesującej formie najważniejszych faktów II wojny światowej, szczególnie dotyczących jeńców wojennych oraz samej historii Lamsdorf/Łambinowic. Zasadnicza część ekspozycji muzeum, którą można obejrzeć w Łambinowicach, ma charakter stały, pozostała natomiast – czasowy.