Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Ekoturyzm

Władysławów 11a, 96-500 Sochaczew
www.ekoturyzm.pl

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefon

Atrakcje

 • Kajaki

 • Spływy Kajakowe Bzurą - Ekoturyzm Spływy Kajakowe Bzurą

  Bzura jest lewym dopływem Wisły, płynie na Nizinie Środkowopolskiej ze Wzniesień Łódzkich przez Wysoczyznę Łaską, następnie przez Równinę Łowicko-Błońską i Kotlinę Warszawską. Długość rzeki wynosi 166,2 km. Bzura wypływa na wysokości ok. 238 m n.p.m., w północnej części Łodzi. Początkowo płynie w słabo zarysowanej dolinie wśród lesistych pagórków. Poniżej Łęczycy wpływa do szerokiej pradoliny skręcając gwałtownie na północny-wschód. Doliny Bzury znacznie się zwęża pod Sochaczewem - stąd Bzura na północ wzdłuż zachodniego krańca Puszczy Kampinoskiej aż do ujścia w okolicach Wyszogrodu. Nad Bzurą leży wiele znanych miejscowości takich jak Zgierz, Ozorków, Łęczyca, Łowicz, Sochaczew, Chodaków, Brochów.

  Tereny nad dolną Bzurą były miejscem walk niemiecko- rosyjskich w czasie I wojny światowej oraz walk polsko-niemieckich w czasie II wojny światowej w rejonie Kutno - Łowicz-Sochaczew stoczono największą bitwę w kampanii wrześniowej 9-20-IX.1939r.- bitwa nad Bzurą pod dowództwem gen. T. Kutrzeby.

   

  Opis szlaku kajakowego

  Nazwa szlaku sochaczewski wiślański wyszogrodzki
  Stopień uciążliwości nie uciążliwy nie uciążliwy uciążliwy (konieczność przepłynięcia ok. 800 m Wisłą pod prąd)
  Stopień trudności dostępny dla początkujących dostępny dla początkujących dostępny dla wprawnych
  Długość trasy (km) 10 9 ( 1 km Bzurą + 8 km Wisłą) 18 ( 7 km Bzurą + 11 km Wisłą)
  Czas przepłynięcia 1 dzień 1 dzień 1 dzień
  Opis szlaku Początek trasy we wsi Żuków k. Sochaczew, koniec w Witkowicach. Początek trasy w Kamionie, koniec na przystani wodnej w Suchodole. Początek trasy we wsi Witkowice, koniec na przystani wodnej w Suchodole
 • Spływy Kajakowe Rawką - Ekoturyzm Spływy Kajakowe Rawką

  Spływ kajakiem Rawką to niezwykłe spotkanie z dziką, niezapomnianą przyrodą. Rzeka ta jest już ostatnią rzeką Polski Środkowej, która zachowała w całości swój naturalny charakter. Rwąca, poprzecinana groblami, zwalonymi drzewami rzeka stanowi wyzywanie dla najwytrwalszych wioślarzy.

  Rawka jest prawym dopływem Bzury, o długości 95 km. Źródła jej znajdują się w pagórkowatej okolicy na północny- wschód od Koluszek. Początkowo płynie na wschód, od Rawy zmieniając kierunek na północ. Na górnym i środkowym odcinku płynie przez falisty teren Wysoczyzny Rawskiej, tworząc lokalnie kotlinki z łąkami i stawami. Niespełna 10 km na południe od stacji PKP Rawka, w pobliżu wsi Doleck opuszcza teren pagórkowaty i wpływa na teren pradoliny. Dolina Rawki jest tutaj szersza, na tarasach występują wydmy. Obok miejscowości Kamion wpływa na teren Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, którego opuszcza dopiero w okolicy Bolimowa. Uchodzi do Bzury w pobliżu wsi Kęszece. Rawka wraz z rozgałęzieniami jest częściowym rezerwatem przyrody.

   

  Opis szlaku kajakowego

  Nazwa szlaku szlak wczasowy szlak bluesowy szlak młyński
  Stopień uciążliwości nieco uciążliwy nieco uciążliwy nieco uciążliwy
  Stopień trudności dostępny dla wprawnych dostępny dla początkujących pod opieką wprawnych dostępny dla początkujących pod opieką wprawnych
  Długość trasy (km)     19
  Czas przepłynięcia 12 dni 2 dni 2 dni
  Opis szlaku Początek we wsi Łochów, koniec we wsi Kęszyce. Trasa obejmuje prawie całą rzekę Rawkę- począwszy prawie od źródła aż do ujścia do rzeki Bzura. Początek trasy we wsi Byliny Stare, koniec we wsi Kurzeszyn. Trasa przebiega m.in. przez Rawę Mazowiecką- coroczne miejsce organizacji tzw. nocy bluesowych- międzynarodowych koncertów muzyki " blues" Początek trasy we wsi Kurzeszyn, koniec we wsi Kamion. Trasa przebiegaw malowniczej scenerii licznych łąk i częściowo lasów. Atrakcją są też niewątpliwie liczne młyny.

   

   

  Nazwa szlaku szlak puszczański szlak przyrodniczy szlak dla początkujących
  Stopień uciążliwości uciążliwy nieco uciążliwy nieco uciążliwy
  Stopień trudności dostępny dla wprawnych dostępny dla wprawnych dostępny dla początkujących
  Długość trasy (km) 18 10 9
  Czas przepłynięcia 2 dni 1 dzień 1 dzień
  Opis szlaku Początek trasy we wsi Kamion, koniec we wsi Bolimowska Wieś. Trasa przebiega w całości przez Puszczę Bolimowską. Początek trasy we wsi Budy Grabskie, koniec we wsi Bolimowska Wieś. Trasa przebiega w całości przez Puszczę Bolimowską. Dodatkową atrakcją jest zwiedzanie Centrum Edukacji Ekologicznej w Budach Grabskich. Początek trasy we wsi Bolimowska Wieś, koniec we wsi Kęszyce ( ujście rzeki Rawka do Bzury). Trasa jest doskonałym przygotowaniem do szlaku puszczańskiego.
 • Spływy Kajakowe Wkrą - Ekoturyzm Spływy Kajakowe Wkrą

  Rzeka Wkra ma długość 249 km i jest prawym dopływem Narwi. Płynie z Garbu Lubawskiego przez Nizinę Północnomazowiecką. Wkra jest rzeką niezwykle malowniczą, toczącą swe przeźroczyste wody wśród łagodnych wzgórz morenowych i ukwieconych łąk. Las do rzeki dochodzi tylko w kilku miejscach, przeważnie na wysokich brzegach doliny, gdzie nawet nie prowadzi ścieżka wędkarska Dla kajakarzy rzeka dostępna jest na odcinku od Działdowa aż do ujścia rzeki w Nowym Dworze Mazowieckim.

  Ze względu na skalę trudności Wkrę można podzielić na dwa odcinki:
  - trudny (od Działdowa do Jońca)
  - łatwy (z Jońca do Modlina).

  Poniżej przedstawiono krótkie opisy powyższych odcinków opracowane na podstawie artykułów zamieszczonych na stronach internetowych przez miłośników Wkry .

   

  Opis szlaku kajakowego

  Nazwa szlaku działdowski północny
  Stopień uciążliwości uciążliwy nie uciążliwy
  Stopień trudności dostępny dla wprawnych dostępny dla początkujących
  Długość trasy (km) 50 31
  Czas przepłynięcia 7 dni 2 dni
  Opis szlaku Początek trasy we mieście Działdowo, koniec we wsi Joniec. Początek trasy we wsi Joniec, koniec w Nowym Dworze Mazowieckim.

   

  Nazwa szlaku pomiechowski wiślański
  Stopień uciążliwości nie uciążliwy nie uciążliwy
  Stopień trudności dostępny dla początkujących dostępny dla początkujących
  Długość trasy (km) 15 50
  Czas przepłynięcia 1 dzień 2 dni
  Opis szlaku Początek trasy we wsi Błędowo, koniec w Nowym Dworze Mazowieckim. Początek we wsi Pomiechówek- koniec na przystani wodnej w Suchodole. Od Nowego Dworu Maz. trasa przebiega rzeką Wisłą ( z nurtem).