Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.
KulTour.pl Organoizator Turystyki Kulturowej i Edukacyjnej

KulTour.pl Organoizator Turystyki Kulturowej i Edukacyjnej

ul. Wyspiańskiego 16/1, 60-750 Poznań
www.kultour.pl

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefony

Opis

Jesteśmy zespołem ludzi o rozległych horyzontach i rozmaitym wykształceniu, którzy postanowili połączyć swe zainteresowania i kompetencje by stworzyć oryginalną, atrakcyjną i wszechstronną ofertę turystyczną. Zajmujemy się jednak nie tylko praktyczną działalnością w dziedzinie turystyki, bowiem oprócz uprawnień i doświadczenia w pracy pilotów wycieczek i przewodników, dysponujemy potwierdzoną akademickimi dyplomami lub nawet tytułami naukowymi wiedzą w zakresie historii, filozofii, religioznawstwa, geografii i realioznawstwa krajów europejskich, ale także informatyki i zarządzania. Nasze podstawowe filary działania: - wycieczki w kraju i za granicę - kursy i szkolenia - usługi przewodnickie po Poznaniu i kompleksowa opieka nad gośćmi w naszym mieście (tłumaczenia/zwiedzanie/noclegi/transport)

Atrakcje

 • Wycieczki

 • Poznań piastowski i średniowieczny

  Ostrów Tumski z Katedrą, Stary Rynek, Ratusz, Fara, Wzgórze Przemysła

  Trasa rozpoczyna się na Ostrowie Tumskim, siedzibie pierwszych władców Polski - Mieszka I i Bolesława Chrobrego. W tym miejscu istniał potężny gród stołeczny, a następnie powstała pierwsza katedra na ziemiach polskich. W wieku XIII Poznań został lokowany na nowo na lewym brzegu Warty, a jego sercem stały się Rynek i Ratusz - symbol samorządności miasta. Swoją siedzibę władca Wielkopolski Przemysł I przeniósł na Wzgórze Przemysła wznoszące się nad miastem. Tutaj rezydowali później królowie Polski odwiedzający Poznań. Największą dumą mieszkańców Poznania była Fara - z najwyższą wieżą w mieście. Liczne wojny i pożary sprawiły, że starą świątynię musiano rozebrać, a parafię miejska przenieść do barokowego kościoła pojezuickiego. Jego monumentalna fasada i wnętrze są najpiękniejszą bodaj wizytówką polskiego baroku.

  Czas - ok. 3 godz.
  Koszt usługi przewodnickiej - 120 zł
  Wstępy: Katedra - normalny - 3 zł/os., ulgowy - 2 zł/os.
  Opcjonalnie multimedialna Makieta Dawnego Poznania. - normalny - 12 zł/os., ulgowy - 9 zł/os.