Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.
Muzeum Zamkowe w Malborku

Muzeum Zamkowe w Malborku

Starościńska 1, 82-200 Malbork
www.zamek.malbork.pl

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefony

Opis

Istnieje możliwość udostępnienia sal muzeum na organizację konferencji, kongresów oraz innych uroczystości o charakterze kulturalnym i naukowym.

Atrakcje

 • Pokazy walk

 • Oblężenie Malborka - Muzeum Zamkowe w Malborku Oblężenie Malborka

  "Oblężenie Malborka" - impreza plenerowa nawiązująca do faktów historycznych związanych z obleganiem zamku przez wojska polsko - litewskie w 1410 roku, które po wygranej bitwie pod Grunwaldem 15 lipca 1410 roku, przyciągnęły pod malborski zamek i pozostały tu przez ok. dwa miesiące. Królowi polskiemu Władysławowi Jagielle i księciu Witoldowi nie udało się jednak go zdobyć. W polskie ręce został sprzedany dopiero czterdzieści lat później za panowania króla Kazimierza Jagiellończyka.

  Od dziewięciu lat, organizowana jest impreza historyczno - edukacyjna w Malborku nawiązująca do tych wydarzeń... Zamek i miasto oblegane są przez rycerzy, którzy licznie zjeżdżają się do grodu nad Nogatem oraz przez turystów, którzy chcą dotknąć żywej historii. Wszyscy nasi goście i mieszkańcy Malborka mogą zapoznać się z historią polskiego średniowiecza w sposób lekki, łatwy i przyjemny.
  Jak co roku na murach malborskiej twierdzy pojawiają się Krzyżacy, którzy pobici pod Grunwaldem będą próbowali obronić zamek. Jak co roku zwycięskie wojska króla Jagiełły będą próbowały ów zamek zdobyć. I jak co roku nie wiadomo, kto w tych zmaganiach zwycięży.
  Oblężenie trwa 3 dni, co spotyka się z dużą aprobatą turystów i mieszkańców miasta. Impreza nie jest biletowana. Odbywa się na terenach Muzeum Zamkowego. Program imprezy jest tak skomponowany, aby dla każdego odbiorcy, od najmłodszego do tego najbardziej wymagającego, znalazła się odpowiednia porcja atrakcji.

 • Zabytki

 • Zamek Krzyżacki w Malborku - Muzeum Zamkowe w Malborku Zamek Krzyżacki w Malborku