Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.
Warsztaty Kultury - Filia Centrum Kultury w Lublinie

Warsztaty Kultury - Filia Centrum Kultury w Lublinie

Popiełuszki 5, 20-052 Lublin
www.jarmarkjagiellonski.pl

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefony
  • Jarmark Jagielloński

Atrakcje

  • Eventy cykliczne

  • Jarmark Jagielloński w Lublinie - Warsztaty Kultury -  Filia Centrum Kultury w Lublinie Jarmark Jagielloński w Lublinie

    Pod rządami Jagiellonów Rzeczpospolita przeżywała swój „złoty wiek”, a Lublin – jako brama między Wschodem a Zachodem, stał się jedną z pereł Korony. Wtedy właśnie gród nad Bystrzycą obok znaczenia politycznego i gospodarczego już na zawsze zdobył swój niepowtarzalny, wielokulturowy koloryt. W XV i XVI wieku w Lublinie odbywały się słynne Jarmarki, na których spotykali się kupcy i rzemieślnicy z najodleglejszych stron. Tu, gdzie przecinały się szlaki handlowe biegnące z Węgier na Litwę, z Zachodniej Europy na Ruś i z portów hanzeatyckich do Turcji, kwitło bogate, wielowymiarowe życie ludzi renesansu. Ale Jarmarki nie były tylko i wyłącznie wydarzeniem handlowym. Stanowiły też jedyną okazję do spotkań, wymiany poglądów, doświadczeń wśród rzemieślników i twórców. Lubelski Rynek na czas jarmarku stawał się centrum życia kulturalnego i społecznego królestwa polskiego.