Poznań – znajdź idealne miejsce na konferencję

Sale konferencyjne w Poznaniu

Chcesz organizować konferencje w Poznaniu? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Poznaniu.

czytaj dalej…

Liczba znalezionych obiektów: 138

Międzynarodowe Targi Poznańskie – tego obiektu z ogromnymi przestrzeniami wystawienniczymi oraz licznymi salami konferencyjnymi nie trzeba rekomendować, bo marka MTP jest dobrze znana zarówno organizatorom, jak i uczestnikom konferencji. Jednak miasto oferuje o wiele więcej, zaś atrakcyjne sale konferencyjne w Poznaniu można znaleźć w tej chwili nie tylko na terenie Targów.

Organizacja konferencji w Poznaniu

Poznań, stolica Wielkopolski, to jedno z najstarszych i najważniejszych polskich miast, które – podobnie jak cały region – słynie z solidności, gospodarności, zamiłowania do porządku i, oczywiście, z gościnności. Położone nad Wartą, w sercu regionu, które było kolebką państwa Polan, przez stulecia kształtowało swoją tożsamość, co ma wyraz w historycznych miejscach (to w Poznaniu znajdują się groby pierwszych historycznych władców Polski, Mieszka I i Bolesława Chrobrego) oraz atmosferze miasta.
Poznań przyciąga imprezy branżowe o różnym charakterze i na różną skalę. Firmy farmaceutyczne i towarzystwa naukowe organizują tu najbardziej znaczące konferencje medyczne. Poznań, symbol polskiej samorządności, jest również miejscem, w którym sale konferencyjne wypełniają wójtowie, burmistrzowie, prezydenci, i inni przedstawiciele władz lokalnych.

Kierunek: Poznań!

Poznań jest jednym z najlepiej skomunikowanych miast w kraju. Uczestnicy konferencji planowanych w Poznaniu nie będą mieć trudności z dotarciem do celu. Niezależnie od tego, czy wybiorą podróż samochodem, autokarem, pociągiem czy samolotem, podróż powinna przebiec bez zakłóceń. Zmotoryzowani goście wydarzeń najczęściej wybierają autostradę A2, a także drogi krajowe nr 11 (północ-południe) lub nr 92 (wschód-zachód). Stacja Poznań Główny usytuowana jest w dogodnym punkcie miasta, z którego sprawnie dojedzie się komunikacją miejską do obiektu konferencyjnego. Port Lotniczy Poznań-Ławica oddalony jest o 7 km od centrum Poznania. Również w przypadku dojazdu z lotniska możliwe jest skorzystanie z linii autobusowych. Liczne połączenia lotnicze z większymi europejskimi metropoliami sprawiają, że stolica Wielkopolski jest atrakcyjnym i dogodnym miejscem na konferencje o zasięgu międzynarodowym.

Największe obiekty na targi i konferencje w Poznaniu

Międzynarodowe Targi Poznańskie – najstarsze centrum targowo-konferencyjne w Polsce – przez dekady ugruntowały pozycję miasta jako doskonałej lokalizacji dla wszelkiego rodzaju imprez i konferencji. W centrum kongresowym Poznań Congress Center, którego przestrzeń umożliwia przygotowanie imprez nawet dla kilkudziesięciu tysięcy osób, z powodzeniem organizowane są kongresy i konferencje naukowe. To właśnie w Poznań Congress Center odbyły się: Szczyt Bałkanów Zachodnich, Polski Kongres Przedsiębiorczości czy Gala Ambasadorów Kongresów Polskich. Do dyspozycji organizatorów spotkań oddano nowoczesne sale konferencyjne i plenarne jak Sala Ziemi, mieszcząca 2 tysiące uczestników wydarzeń na światowym poziomie.

Innym obiektem, który przyciąga do miasta organizatorów spotkań jest Stadion Poznań, który w swojej ofercie ma pierwsze w Wielkopolsce tematyczne centrum konferencyjne w Polsce. Poczuć w ni można ducha sportu, a podczas przerw w szkoleniach spotkać na korytarzach piłkarzy, trenerów czy dziennikarzy. Stadion Poznań to też 50 przestrzeni przeznaczonych na konferencje i eventy dla nawet 1500 osób. Duży teren wokół obiektu (12 tysięcy mkw.), jak i bogata oferta zajęć typu team building zachęca do zorganizowania tu pikniku firmowego czy spotkań integracyjnych. Konferencje, koncerty lub targi przygotować można w Klubie Tama, który przygotowany jest do przyjęcia podczas wydarzenia 900 osób. Hotelem, który może pochwalić się największą powierzchnią do organizacji konferencji w Poznaniu jest Novotel Poznań Centrum. Na niespełna 1000 mkw. przygotować można kongres dla ponad 950 osób w ustawieniu teatralnym, a do dyspozycji organizatorów oddanych jest łącznie 7 sal o zróżnicowanym metrażu oraz 3 przestronne foyer.  

Wiele możliwości wkrótce zaoferuje Hala Widowiskowa Arena, która po modernizacji zaplanowanej na lata 2020-2021 będzie dysponować przestrzenią na eventy dla nawet 9 tysięcy osób.

Sala Ziemi w budynku Międzynarodowych Targów Poznańskich sale konferencyjne

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Profesjonalne sale konferencyjne i miejsca noclegowe w Poznaniu

Na poznańskiej mapie MICE znajdziemy liczne hotele z doskonałym zapleczem konferencyjnym. Fakt, że miasto stało się jednym z gospodarzy Euro 2012, znacząco wpłynął na poszerzenie oferty usług hotelowych o obiekty pięciogwiazdkowe, zwiększyła się również liczba hoteli czterogwiazdkowych. Największe sale konferencyjne oferują czterogwiazdkowe hotele: Novotel Poznań Centrum oraz IBB Andersia Hotel (z 8 salami na 200, 300 czy 500 osób) – obydwa położone w ścisłym centrum miasta. Atrakcyjna lokalizacja, blisko Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz Starego Miasta i dworca kolejowego wyróżnia czterogwiazdkowy Hotel NH Poznań, który oferuje 6 nowoczesnych sal konferencyjnych. Z zakwaterowaniem uczestników kongresu nie będą mieli problemu meeting plannerzy, którzy wybrali również położony w sercu Poznania pięciogwiazdkowy Sheraton Poznan Hotel. Czeka na nich ponad 630 miejsc noclegowych i 7 sal konferencyjnych.

Organizatorom, którym zależy na prestiżu lub wręcz luksusowych warunkach, swoje usługi – łącznie z salą konferencyjną na 300 osób – oferuje jeden z najbardziej designerskich hoteli świata, pięciogwiazdkowy Blow Up Hall 5050. Równie komfortowe warunki dla bardziej kameralnych imprez oferuje z kolei pięciogwiazdkowy Platinum Palace Residence Poznań – zabytkowa willa z ekskluzywnymi apartamentami i 4 salami konferencyjnymi na łącznie 160 osób.

Dużym zainteresowaniem wśród organizatorów spotkań cieszą się nowe hotele konferencyjne: Moxy Poznań Airport, pierwszy tej marki w Wielkopolsce, z 3 kameralnymi salkami na szkolenia, Hotel Altus  Poznań z 5 salami (dla maksymalnie 178 uczestników) Poznań ma w swojej ofercie również dużo trzygwiazdkowych hoteli konferencyjnych, które gwarantują bardzo dobry standard usług, profesjonalną obsługę konferencji oraz jej uczestników ze znacznie bardziej przystępnymi cenami.

Doceniając potencjał konferencyjny Poznania, właśnie tu chętnie otwierają swoje obiekty znane sieci hoteli. Do miasta zawitały: Park Inn by Radisson Poznań z 5 salami (dla maksymalnie 80 osób), Focus Hotel Poznań, który oferuje 3 sale na konferencje (dla 100 osób) czy Hampton by Hilton Poznan Old Town z 2 salami (60 osób).
Nie zapominajmy o wyspecjalizowanych w organizacji konferencji i szkoleń obiektach niehotelowych, jak centrum konferencyjne Concordia Design, promujące kreatywne podejście do spotkań biznesowych i eventów. Obiekt oferuje przestrzeń na wydarzenia dla nawet 650 uczestników.

Sala konferencyjne Amsterdam w Novotel Poznań Centrum

Novotel Poznań Centrum

Obiekty historyczne, związane z kulturą oraz aule na konferencje i eventy w Poznaniu

Coraz częściej agencje eventowe oraz przedstawiciele firm odpowiedzialni za organizację spotkań poszukują niebanalnych przestrzeni na szkolenia i konferencje. Swoje kroki kierują do miejsc, które na co dzień funkcjonują jako obiekty edukacyjne i kultury, ale posiadają również ofertę dedykowaną sektorowi biznesowemu.
Chętnie wybieranymi miejsc na wydarzenia w Poznaniu są sale konferencyjne wyższych uczelni. Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na 900 osób oraz Collegium Minus – Aula Uniwersytetu Adama Mickiewicza (855 osób) często są areną kongresów i konferencji naukowych. Profesjonalne sale na szkolenia w grupach do 360 uczestników oferuje Collegium Da Vinci. Poza przestrzeniami konferencyjnymi meeting plannerzy skorzystać mogą z sal komputerowych, powierzchni wystawienniczej oraz Centrum Sportu.

Poszukujący oryginalnych miejsc na przygotowanie bankietów, prezentacji czy kongresów, powinni zainteresować się przestrzeniami poznańskich obiektów historycznych i powiązanych z kulturą. Ciekawe możliwości organizacji konferencji zapewniają: Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki (z salą na 924 osoby) oraz Centrum Kultury „Zamek”, z 6 salami (największą dla 600 osób) oraz 3 dziedzińcami. Swoje przestrzenie udostępnia również na konferencje Muzeum Narodowe w Poznaniu. Unikatowym obiektem na event w Poznaniu jest liczące niemal 100 lat Kino Apollo z 3 klimatycznymi salami (na konferencje i prezentacje na maksymalnie 406 gości) i wnętrzami utrzymanymi w międzywojennym stylu Art Deco.

Wydarzenia w Poznaniu organizowane są przez cały rok. Warto pamiętać, że zwłaszcza jesienią, gdy zwyczajowo odbywają się największe targi i spotkania biznesowe, sale konferencyjne w Poznaniu stają się trudniej dostępne, problemem może być również zagwarantowanie zakwaterowania w jednakowym standardzie dla wszystkich uczestników konferencji. Dlatego planując konferencje w Poznaniu, warto robić to z odpowiednim wyprzedzeniem.

Konferencje w Poznaniu – bogaty wybór atrakcji towarzyszących wydarzeniom

Organizacja konferencji w Poznaniu nie nastręcza wiele problemów również w zakresie zapewnienia uczestnikom dodatkowych atrakcji – począwszy od bankietów, które mogą się odbywać zarówno w hotelach, holach instytucji kulturalnych czy w restauracjach, na rozrywkach kulturalnych (spektakle teatralne, koncerty) kończąc. Urokliwe Stare Miasto z pięknym rynkiem, zabytkowymi kamienicami i nastrojowymi uliczkami, w których znajduje się dużo kameralnych lokali gastronomicznych, sprawiają zaś, że spacery po mieście pozostają na długo w pamięci każdego uczestnika konferencji. Scenariusz konferencji w Poznaniu warto wzbogacić o wizytę w Muzeum Rogalowym, Muzeum Pyry, regaty Smoczych Łodzi po Jeziorze Maltańskim czy relaks w kompleksie Termy Maltańskie.

Poznań - ważne organizacje dla branży spotkań

W ramach Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej działa Poznan Convention Bureau, który udziela bezpłatnego wsparcia merytorycznego dla osób i organizacji, które stolicę Wielkopolski wybrały na miejsce swojego spotkania biznesowego czy eventu. Organizacja o charakterze non profit posiada rekomendację Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej, bierze również udział w Programie Ambasadorów Kongresów Polskich.

Zdj. Przemov300, Wikimedia Commons

Zobacz także